DualShock4 joystick yukarı çekiyor

semihdemirci

Hectopat
Merhaba 1 ay önce Vatan Bilgisayar mağazasından DualShock4 V2 siyah renkli kol aldım fakat birkaç haftadır R6 oynarken yukarı çektiğini gözlemledim.
Garantiye girer mi? Garantiye göndersem tamir veya değişim olur mu? Veya Vatan'a götürsem değişim yaparlar mı çünkü teknik servisi uzak kalıyor 2 saatlik mesafede.

Merhaba 1 ay önce Vatan Bilgisayar mağazasından DualShock4 V2 siyah renkli kol aldım fakat birkaç haftadır R6 oynarken yukarı çektiğini gözlemledim.
Garantiye girer mi? Garantiye göndersem tamir veya değişim olur mu? Veya Vatan'a götürsem değişim yaparlar mı çünkü teknik servisi uzak kalıyor 2 saatlik mesafede.

Hocam garanti konusunu biz bilemeyiz kullanıcı hatası diyebilirler o yüzden kusura bakmayın. Ama kesinlikle götürmelisiniz Vatan'a götürürseniz ilgilenirler. Eğer sorun tamirle çözülürse tamir ederler çözülmez ise değişir fakat sizin hatanız olmamalı.

Yanlış bilmiyorsam bu sorunu pek çok kişide görmüştüm. Bilgisayarda rotasyonlarına bakıldığında genelde yukarı ya da çarpraz yukarı çektiğinin ekran görüntüleri vardı. Bunu sanırım bilgisayarda ölü bölge gibi ayarlayıp sıfırlayabiliyorlar ama kullanımı da PC'de düzeliyordur diye düşünüyorum. Garantiye girmesi gereken bir konu ama kabul edilir mi bilmiyorum. Fikir vermek için yazdım.

Drifting sorunu kardeşim yaşadığın bende de vardı PS4 Pro yenide almıştım makinayı şans işte Sony Türkiye garantili olduğu için direk sıfır kol gönderdiler Vatan ne yapar bilmiyorum bir şansını dene ama.

Drifting sorunu bu. Benim kolda da vardı. Ayarlardan DS4'ü sildim sonra PS4'ü kapattım. Kablo ile tekrar bağladıktan sonra orta da PS tuşuna bastım ve yeniden kaydettim kolu. Ondan sonra her hangi bir drifting sorunu yaşamadım ve 2 aydır da kullanıyorum. Hiç bir sıkıntısı yok. Orijinal bu arada. Sizde deneyin olmadı götürürsünüz.

Drifting sorunu bu. Benim kolda da vardı. Ayarlardan DS4'ü sildim sonra PS4'ü kapattım. Kablo ile tekrar bağladıktan sonra orta da PS tuşuna bastım ve yeniden kaydettim kolu. Ondan sonra herhangi bir drifting sorunu yaşamadım ve 2 aydır da kullanıyorum. Hiçbir sıkıntısı yok. Orijinal bu arada. Sizde deneyin olmadı götürürsünüz.

Bundan önce 2 defa kola reset attım fakat birkaç gün sonra tekrar etmeye başlıyor.

Reset çözüm değil. Ben de yapmıştım onu ama olmamıştı. Ayarlardan bir yerden sanırım cihazlar bölümünden kolu sil. Sonra konsolu kapat. Daha sonra kablo ile kolu bağlayıp, konsolu ac. Benim bu şekilde düzeldi. Eğer olmaz ise götürürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı