Düğün sesini nasıl engelleyebilirim?

Hiçbir şey değişmiyor, polis umursamıyor bile. Adamlar "kavga var" deyince "karakola gelip şikayetçi olun" diyorlar (bizzat yaşadım). Düğüne mi gelecekler?
Bu, denenmesinin mantıksız olduğu anlamına gelmez. Bu mantıkla davranacaksak bu tip olası durumları bizzat yaşadığımızda ya da yaşanıldığını duyduğumuzda/şahit olduğumuzda polisin, ambulansın numarasını hepten unutmamız gerekiyor.

Tek sorun, sokak düğünü değil. Düğün salonunun önünde oturuyoruz.
O zaman ne yazık ki çok da bir tavsiyede bulunamayacağım sanırım. Uygulanabilecek bir çözümün olup olmadığı hakkında velinize danışın ve bu şekilde bu sorunun önüne geçmeye çalışın derim.

Bu, denenmesinin mantıksız olduğu anlamına gelmez. Bu mantıkla davranacaksak bu tip olası durumları bizzat yaşadığımızda ya da yaşanıldığını duyduğumuzda/şahit olduğumuzda polisin, ambulansın numarasını hepten unutmamız gerekiyor.
Öyle kast etmemiştim aslında. Tabii ki denemesi lazım ama bir şey değişmiyor. Bizzat başıma geldiği için örnek verdim zaten parantez içinde belirttim de. Yanlış anlamışsınız.

Kesinlike çözüldü konu, ama dikkat edin yakalanmayın. :D

Onun dışında kulaklık almaktan başka çare yok gibi.
Kulaklık alana kadar her gün dam güm dam güm o zaman.
O zaman ne yazık ki çok da bir tavsiyede bulunamayacağım sanırım. Uygulanabilecek bir çözümün olup olmadığı hakkında velinize danışın ve bu şekilde bu sorunun önüne geçmeye çalışın derim.
Ailemin önerebileceği 2 çözüm var, biri kulaklık almak (üstteki gibi), diğeri de camı kapatmak ama cam açıkken bile çok sıcak, camı kapatırsam nefes alamam sanırım.

Kulaklık alacağım o zaman.

Öyle kastetmemiştim aslında. Tabii ki denemesi lazım ama bir şey değişmiyor. Bizzat başıma geldiği için örnek verdim zaten parantez içinde belirttim de. Yanlış anlamışsınız.
Her zaman değişmeyeceği anlamına gelmez.

Yasakların olduğu vakit vurdumduymaz tavırlarla görevini icra eden, yanı başında kuralların çiğnendiğinin farkında olsa dahi hiçbir şekilde kılını kıpırdatmayan polisler de vardı; gerçekten de caydırıcı bir şekilde yaptırıma tabi tutan, gerekli olan her neyse yapan polisler de vardı; bundan dolayı her ne kadar bu tip durumlar yaşansa da bize tanınan hakları kullanmaktan çekinmememiz gerekir.

Geri
Yukarı