Dün Güldür Güldür Show'da Nureddin Nebati Skeci Yayınlanmadı

Ahahah tabi kankam kesinlikle öyledir. Sosyal medya da küreselcilerin istemediği şeyleri yap bakalım nasıl da damga vurup gönderini kaldırıyorlar + Ceza veriyorlar. Ee Ameriga hani özgürdü Trump'ın hesabını salise de sildiler. Ama öyle birisi ama böyle birisi ne farkeder? Özgürlük denilince. Siz devletin kurumları ile dalga geçip aşağılayıp,küfür edip alay edeceksiniz bir de size bir şey yapmayacaklar. Varsa öyle bir Ülke söyleyin bana 😄 Yolda ananıza, babanıza küfür etseler veya sizi aşağılasalar hemen gidip bir sopa alıp döversiniz veya mahkemeye verirsiniz. Olay sevmediğiniz kişilere gelince, Oylo şoy mo olor yo ozgorlokkk yoh oluyor.
Zamanında Levent Kırca yapıyordu aynı işi. Kimse de bir şey demiyordu. Hatta Ecevit Hükümeti döneminde Levent Kırca'ya devlet sanatçısı unvanı verildi ama AKP döneminde geri alındı. Ayrıca bu ülkenin başındaki adamı ben seçiyorum, halk seçiyor. Onu eleştirmek benim en büyük hakkım.

özet.jpeg

Türkiye de yandaş medya ve kurumlarının bir gün bu tarz bir haber yapması lazım ( Akit hacklenince böyle bir şey paylaşılmıştı.

Ahahah tabi kankam kesinlikle öyledir. Sosyal medya da küreselcilerin istemediği şeyleri yap bakalım nasıl da damga vurup gönderini kaldırıyorlar + Ceza veriyorlar. Ee Ameriga hani özgürdü Trump'ın hesabını salise de sildiler. Ama öyle birisi ama böyle birisi ne farkeder? Özgürlük denilince. Siz devletin kurumları ile dalga geçip aşağılayıp, küfür edip alay edeceksiniz bir de size bir şey yapmayacaklar. Varsa öyle bir Ülke söyleyin bana 😄 Yolda ananıza, babanıza küfür etseler veya sizi aşağılasalar hemen gidip bir sopa alıp döversiniz veya mahkemeye verirsiniz. Olay sevmediğiniz kişilere gelince, Oylo şoy mo olor yo ozgorlokkk yoh oluyor.
Eleştiri, mizah ve küfrün ayrımını yap öyle tartışalım. Kimse kimseye küfredemez ama istediği gibi eleştirir. Özelliklede bu kişiyi oraya halk oturttuysa her türlü eleştiriye açıktır.

Eleştiri, mizah ve küfrün ayrımını yap öyle tartışalım. Kimse kimseye küfredemez ama istediği gibi eleştirir. Özelliklede bu kişiyi oraya halk oturttuysa her türlü eleştiriye açıktır.
Sorma yaa Mizah yaparken beyinleriniz öyle uyuşmuş ki sadece mizah olarak DÜMDÜZ algılıyorsunuz. Hadi diyelim Mevcut İktidar ülkeyi batırdı bunu görüp eleştiri yapıyorsunuz da, Bu mizah altında (Ülkeyi) daha da rezil bir duruma ve itibarsızlaştırmaya niye sesiniz çıkmıyor? Kişileri geçtim direkt Ülkeye dokunuyor. Dışarıdan bakılınca kendi milleti kendi ülkesi ile dalga geçiyor kafaları neden oluşmuyor? Ah pardon pardon MİZAH'tı eğlenceydi doğru.

Sorma yaa Mizah yaparken beyinleriniz öyle uyuşmuş ki sadece mizah olarak DÜMDÜZ algılıyorsunuz. Hadi diyelim Mevcut İktidar ülkeyi batırdı bunu görüp eleştiri yapıyorsunuz da, Bu mizah altında (Ülkeyi) daha da rezil bir duruma ve itibarsızlaştırmaya niye sesiniz çıkmıyor? Kişileri geçtim direkt Ülkeye dokunuyor. Dışarıdan bakılınca kendi milleti kendi ülkesi ile dalga geçiyor kafaları neden oluşmuyor? Ah pardon pardon MİZAH'tı eğlenceydi doğru.
Biri bunları dile getirmedikçe sorunlar biter mi sanıyorsun? Herkes alkışlasa kimse eleştiri yapmasa(Kuzey Kore'deki gibi) ne düzelir? Hiçbir şey düzelmez aksine daha kötü bir hal alır. Şu an olduğu gibi. Mizah itibarsızlaştırmak değildir. Zaten bu şekilde algılanmamalıdır. Şu an Türkiye'de eleştiri yapana dahi dava açılıyor. İzahı olmayan şeyin mizahı olurmuş, derler duymuş muydun hiç? Burada da yaşanan tam olarak bu. İnsanlar fikirlerini izah edemiyor ve mizaha başvuruyor.

Show TV konu ile ilgili açıklama yaptı mı?

İçinde küfür olmadığı ailevi veya manevi değerlerine hakaret olmadığı sürece her türlü skecin yayınlanması taraftarıyım...

TV'de RTÜK izin vermiyorsa YouTube veya paralı yayınlar üstünden yayınlanmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı