Dünya Kupası Şampiyonu Arjantin!

Öz abim her alanda iyi maşallah.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öz abim her alanda iyi maşallah.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Messinin idölü:

Bir Ronaldocu olarak Messi'yi tebrik ediyorum.

Atmosfer olarak kötü bir dünya kupası olsada dünya kupası finallerine yakışan bir maçtı.

Son dakikada Kolo Muani o kadar sert vurmasa topla ilerlese gol atardı. Pas atabilirdi Mbappe solda boştu, ya da kaleciyi geçebilirdi bana göre. En kötü o kadar sert vurmak yerine falsolu bir plaseyle gol olurdu. Tabii pozisyon bittikten sonra konuşmak kolay oluyor. O dakikada insanın eli ayağı birbirine dolaşır. Bunu düşünebilmek için çok büyük topçu olmak lazım. Yine de kötü bir şut atmadı o kadar son anda kaleci sol ayağıyla çıkardı. Mbappe'de harika oynadı ikinci yarı. Uzatmalarda iki kişiyi geçtikten sonra şut atsaydı belki bir şeyler olabilirdi, üçüncü çalımı atmaya kalkışınca topu kaybetti.

FkR-CBcWQAcf_DC

FkR0zAEWIAcuHU2

Fransa sakatlıklar nedeniyle eski gücünde değildi. Kadrosu ilk 11 dışında özellikle çok yetersizdi bana göre. Ama bu bir mazeret olamaz, bu haliyle bile kadro olarak daha iyiler. Arjantin'de adam akıllı oyuncu Messi ve Alvarez dışında kimse yoktu. Di Maria bu maç harika oynadı. Bir de kalecileri penaltılarda çok iyi, rakip oyunculara da iyi psikolojik baskı kuruyor ve son ana kadar da yere atlamıyor. Gol yediği penaltılarda da köşeyi de tahmin edebiliyor. Dybala, Lautaro Martinez, Di Maria çok formsuzdu. Di Maria bu maç çok iyiydi, bir de sakatlığı vardı eski Di Maria değil. Bu kısıtlı kadroya rağmen şampiyon olmak büyük iş.

Arjantin 70 dakika Fransa'ya şut attırmadı iyi mücadelerle buraya geldiler. Özellikle Messi ve Alvarez'in katkısı büyük buraya gelmelerinde, Messi daha çok ön plana çıktı.

Arjantin'in kura şansıda olduğu bir gerçek, kazanmak için şans faktörü de önemlidir. Brezilya yarı finale kalsaydı büyük ihtimal Arjantin elenirdi, o da artık Brezilya'nın kazmalığı. Arjantin sonuna kadar hak etti.

Brezilya, Fransa, Portekiz, İngiltere bunların hepside kadro olarak Arjantin'den daha iyiydiler.

Biraz da Portekiz'e değinmek istiyorum.

Portekiz kadro olarak 2016 Avrupa Şampiyonu olduğu kadrodan bile daha iyi kadroya sahipti. Teknik direktörün kadroyu yönetememesi ve takım içi huzursuzluklar nedeniyle elendiler. Dünya kupalarında sürpriz sonuçlar çok olur, ne kadar iyi kadroya sahip olsan bile mutlak favori olsan dahi güçsüz takımdan enteresan ya da duran toptan bir gol yiyip elenebiliyorsun. Portekiz kadro olarak bu kadar iyiyken ve de rakipleri eski gücünde değilken bu büyük fırsatı heba ettiler. Bir daha Portekiz dünya kupalarında bu şansı bulması çok uzun yıllar alır. Sadece yarı finale çıksaydı Fransa rakip olarak zordu, diğer takımlardan kadro olarak daha iyiydiler, büyük hezimet olarak görüyorum elenmelerini.

Geri
Yukarı