Dünya şampiyonumuz Engin Terzi ile olan fotoğrafım

HiFiMAN

Hectopat
Daha fazla  
Engin terzi neredeyse küçüklüğünden beri bilek güreşi yapan ve yaşı ilerlese de bu spordan kopmayan bir isim. Defalarca kez dünya ve Avrupa şampiyonu oldu. Belirli sikletlerde yarışıyor, çok üst sikletlere girdiğini duymadım. Genelde 65 - 70 kg arasında yarışıyor.

Kendisiyle fotoğraf çekinme şerefine eriştim. Ben çok daha iri olabilirim ama beni rahatlıkla yener arkadaşlar. İşin aslı bilek güreşi genel gücü ölçmekte çok da bir anlam ifade etmeyen bir spor ama özellikle el ve ön kol gücünü ölçebilir. Tabii yine bench press gibi hareketlerde vasat olup da iyi bir bilek güreşçisi olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Esra Kiraz bench basarken son derece küçük ağırlıklara giriyor ama bilek güreşi olarak kızların neredeyse hepsinden iyi (55 kiloda zaten en iyisi). Sözün özü, güreş, halter, powerlifting, dövüş gibi konularda yeteneğiniz çok olsa da hiç bilek güreşi yapamıyor olabilirsiniz. Tamamen farklı bir spor. Unutmayın, sizi bilek güreşinde yenen biri sizden "genel olarak" çok daha güçsüz olabilir. Ben bilek güreşinde genel olarak iyiyim ama diğer güç gerektiren sporlarda da az çok iyiyim. Obez de olsam 2010'dan beri ağır spor yapıyorum.

e2puuiu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı