Dünya tarihi ile ilgili kitap önerisi

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar bana kitap önermenizi rica ediyorum. Ama nasıl bir kitap?

Kitap dünyayı ele alsın. Dünya üzerinde gelmiş geçmiş bütün uygarlıkları, savaşları, barışları, olayları ele alsın. Dünya savaşlarını ayrıntılı olarak ele alsın. Günümüz politikalarını ele alsın. Tek bir kitap olursa güzel olur ama. Her konu için ayrı kitaplarda olur. Böyle bir kitap/kitapları şu nedenlerden dolayı istiyorum. Çevremde aşırı bilgi çöplüğü ve kahvehane geyiğine benzer dünya, tarih, siyaset muhabbeti dönmesinden dolayı.

2. Olarak 2. Dünya Savaşı ile ilgili ansiklopedi bulmam gerekiyor. Mümkünse savaşı tarafsız olarak ele alanlardan olsun. Nazi ve SSCB yazarlarını kastediyorum.

3. Olarak Türkiye Cumhuriyeti' ni 1923'ten 2019'a kadar ya da biraz daha geçmişe kadar anlatan kitap lazım. Bu tür kitapları hiç bulamadım :(

Kusura bakmayın biraz emrivaki gibi yazdım. Google'de saatlerce aradım ama gerekli materyalleri bulamadım. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı