Dünya Tarihinde Devrim Yapmış Dediğiniz Oyun?

Başlığı da düzeltsek fena olmaz. "Dünya Tarihi"nde değil "Oyun Dünyasında" şeklinde daha açıklayıcı bir başlık olacaktır.

Ek olarakta Ultima Online'ı ekleyebiliriz listeye. Türkiye'de MMORPG türünün henüz "emeklediği" yıllara denk gelir ve bir devrim niteliğindedir. Akabinde zaten Knight Online'lar, Silkroad'lar, Hero'lar, WoW'lar gelmiştir.

Dosya Ekleri

• 2350266-uo.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 388
Ne kadar at gözlüklü bir insansın. Neyse daha fazla bunu tartışmaya çevirme bana göre LoL devrim yapmıştır. Sana görede Dota fazla uzatmayalım.

Ne kadar at gözlüklü bir insansın. Neyse daha fazla bunu tartışmaya çevirme bana göre LoL devrim yapmıştır. Sana görede Dota fazla uzatmayalım.
Daha öncede söylediğim gibi LoL-Dota tartışması yapmıyorum sadece LoL'ün Oyun tarihine getirdiği bir yenilik olmadığı için devrim niteliği taşımadığını söyledim. Ama sen yazdıklarımı artık nasıl anlıyorsan hala gelmiş bana göre LoL sana göre DOTA diyorsun.

Bugün milyonlarca insan tarafından oynanan LoL'ün atası: DotA. İlk MOBA'nın DotA olmadığını biliyorum ama adını hatırlayamadım ilk MOBA'nın şimdi.

LoL oynuyorum ben de ama LoL nasıl devrim yapıyor ya ? Rün ve Kabiliyet sistemi dışında DotA ile hemen hemen aynı zaten sistemi.

JRPG tarzını dünyaya tanıttığı için Final Fantasy serisi.
FPS oyunlarının alışılagelmiş kalıplarını kırdığı için Portal ve Mirror's Edge.

Olaya Innovasyon-devrim tarafından bakıyorsak oyum Half-Life 'dan yanadır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…