Dünya Tarihinde Devrim Yapmış Dediğiniz Oyun?

Ben konuya şu şekilde yaklaştım; oyun dediğin çıkmadan önce değil çıktıktan sonra konuşulmalı ve yıllarca oynanmalıdır.

Counter-Strike, Half Life Serisi, GTA Serisi. Bunlar tartışmasız öndeler sanırım. Ayrıca Need For Speed, Assassins Creed ve Call of Duty gibi serilerin de oldukça bağımlısı var.

Ancak hepsinden önce gelen bir oyun var. Konu başlığı "bilgisayar oyunu" demiyor sonuçta. O yüzden Tank 90 diyorum. :)

Mario,Tank 1990 ve Gta Türk bana göre devrim yapmış oyunlar.Neden diye soran olursa halen zevk alarak oynuyorum.

Bilizzard'ın tüm oyunları. Hadi ama o Warcraft I, Diablo I, Starcraft I... Geriye dönüp bakınca özlüyor insan. Ve günümüz teknojisiyle birlikte adamlar serilerini devam ettirdiler.

Bunların yeri ayrıdır. Onun yanı sıra herkesin sevdiği bir oyun tarzı vardır. Ama Minecraft bu kuralı bozan bir oyun. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı