Dünyaca ünlü ekonomist Steve Hanke'den Türkiye hakkında açıklamalar

Steve Hanke Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderisinde Türkiye'nin Ekim ayı enflasyon oranının TCMB'nın açıkladığına göre 19,89 olduğunu, kendi yaptığı ölçümlere göre Türkiye'nin enflasyon oranı 3 katı yani 58,75 oranında olduğunu belirtti. Son cümlesinde ise Erdoğan ve TCMB'nın sahtekarlığı olarak belirtti.

1637586146061.png

Yaptığı bir diğer paylaşımda ise Erdoğan'ın tutumu yüzünden, Türk lirasının değer kaybetmesinden dolayı halkın bitcoin ticaretine büyük ilgi duymaya başladığını da belirtmiş. Son cümlesini de biz çevirmeyelim 😊

1637586647331.png

Ek: Kendisinin de bir Atatürk tutkunu olduğunu söylemekte fayda var 🙂

1637586470507.png
1637586517455.png

Son düzenleme:
Steve Hanke Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderisinde Türkiye'nin Ekim ayı enflasyon TCMB'nın açıkladığı oranlara göre 19,89 olduğunu belirterek kendi yaptığı ölçümlere göre Türkiye'nin enflasyon oranı 3 katı yani 58,75 oranında olduğunu belirtti. Son cümlesinde ise Erdoğan ve TCMB'nın sahtekarlığı olarak belirtti.

Eki Görüntüle 1222943

Yaptığı bir diğer paylaşımda ise Erdoğan'ın tutumu yüzünden, Türk lirasının değer kaybetmesinden dolayı halkın bitcoin ticaretine büyük ilgi duymaya başladığını da belirtmiş. Son cümlesini de biz çevirmeyelim 😊

Eki Görüntüle 1222955

Ek: Kendisinin de bir Atatürk tutkunu olduğunu söylemekte fayda var 🙂

Eki Görüntüle 1222950Eki Görüntüle 1222952

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-22_161603.png
    resim_2021-11-22_161603.png
    335,8 KB · Görüntüleme: 198
Enflasyon %60 ise, yapılan zamlar çok fazla.
Ben enflasyon %110 falan diye tahmin ediyordum.
%60 ise gercekten, esnafa da yan gözle bakmaya başlarım.

Ayrıca bilmeyenler için Hanke Liberal bir dünya görüşüne sahiptir. Solcu arkadaşlar sahiplenmesinler hemen, az ötede oynayın.

Bu adamı 2018'den beri takip ediyor. Türkiye hakkında hep isabetli yorumlar yapıyor.

Enflasyon %60 ise, yapılan zamlar çok fazla.
Ben enflasyon %110 falan diye tahmin ediyordum.
%60 ise gercekten, esnafa da yan gözle bakmaya başlarım.

Ayrıca bilmeyenler için Hanke Liberal bir dünya görüşüne sahiptir. Solcu arkadaşlar sahiplenmesinler hemen, az ötede oynayın.

Bu adamı 2018'den beri takip ediyor. Türkiye hakkında hep isabetli yorumlar yapıyor.
Mayıs ve haziran aylarında %100'ü geçtiğini görebilirsiniz.

Yalan olmadığını bilmeyen yoktu zaten. Güzel güzel bu şekilde daha da kötüye gideriz. Bi de erken seçim erken seçim diyenler orası daha komik. Erken seçim olmazsa birdaha başkan olamıyor reis. En iyisi 2023'e kadar sakince ekonominin çöküşünü izlemek.

Ya adam yarın seçim kanununu değiştirir. Siz hala aday olamaz falan diyorsunuz. Çok safsiniz.

Ahahahah, bakın size şunu söyleyeyim, başka forumlarda olsaydık (belki bu forumda da olabilir onlardan) ''Bakın işte bunlar Atatürkçü zihniyet, ülkeyi bölemeyeceksiniz ezan Allah din iman'' deyip ayrı saldırmaya çalışırlardı.
Bu arada, ekonomi çok iyi, dişiniz var yemek yiyorsunuz hiç biriniz laf etmeyin. (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı