Dünyada kıtlık olsa ne yaparsınız?

Yan komşuma nerf çekip erzakları demand ederim.

O sırada yan komşu:

download.jpg

Arkadaşlar, kıtlık döneminde hiç kimseye acımayacaksın(ailen hariç). Bütün apartmanı ele geçirip o erzaklarla kıtlığın bitmesini beklerim.

Allah korusun, dünyada kıtlık olsa ne yaparsınız? Bütün aile (4 kişi) evdesiniz (apartman) ve evdeki erzaklar altta verdiklerim.

erzaklar:
  1. 1kg mercimek.
  2. 1kg buğday.
  3. 500 gram şeker.
  4. 1 litre yağ.
  5. 2 damacana su.

Son günlerimde yağı 2 bardak alacak şekilde alırdım zaten yağ iyi para olmuş havuçlan ceviz alır tadımlık bir kek yaparım güzel bir mercimek çorbası 1 damacanayı satardım yerine prinç pilavı bugdayı da 200gr karşılığı satakki un alalım kek cıvık olmasın karşı binadaki kızları da çağırıp ölmeden önceki isteklerimi kullanırdım :D

Ben olsam mercimek ve buğdayın belli bir kısmını ekerim. Saksıları kapalı bir odaya koyar ve üstünü su kaybı olmasın diye naylon ile kapatırım. Sonra dışarı çıkar yiyecek var mı diye bakmaya çıkarım ve kalan yiyeceklerle idare etmeye çalışırım.

Son günlerimde yağı 2 bardak alacak şekilde alırdım zaten yağ iyi para olmuş havuçlan ceviz alır tadımlık bir kek yaparım güzel bir mercimek çorbası 1 damacanayı satardım yerine prinç pilavı bugdayı da 200gr karşılığı satakki un alalım kek cıvık olmasın karşı binadaki kızları da çağırıp ölmeden önceki isteklerimi kullanırdım :D
Hocam havuç,ceviz,prinç nerden geldi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı