Dünya'da tarihi eserlerin hepsini gezebilmek vs Doğal güzelliklerin hepsini gezebilmek

Tarihi eserlerin hepsini gezebilmek derim ben. Çiçek, böcek, dağ, taş göreceğim diye yüzlerce asırlık insan tarihini kenara mı koyayım?

Dünya'da tarihi eserlerin hepsini gezebilmek mi, doğal güzelliklerin hepsini gezebilmek mi? Haydi bakalım tartışma başlasın!
Doğal güzellikleri gezmek daha da mantıklı geliyor bana. Çünkü doğa güzellikleri tarihi eserlere göre daha da güzel geliyor bana. Gelecekte belki doğa diye bir şey kalmayacak o yüzden doğayı korumamız lazım bana göre. 🌲🌳🌱
Tarihi eserlerin hepsini gezebilmek derim ben. Çiçek, böcek, dağ, taş göreceğim diye yüzlerce asırlık insan tarihini kenara mı koyayım?
Ben olsam koyardım tarihi eserleri zaten istediğimiz zaman görebiliriz ama doğayı her zaman göremeyiz.

Ben olsam koyardım tarihi eserleri zaten istediğimiz zaman görebiliriz ama doğayı her zaman göremeyiz
İkisi arasından bir tane seçiyoruz diye tarihi eserleri seçtim zaten hocam. İkisini de gezme şansım olsa gidip doğal güzellikleri gezerim bende tabii. Beni de rahatlatıyorlar ama, dedem bayağı önceden bana kim olduğunu, tarihini unutma demişti. Çocukluğumdan beri tarihe ilgi duyarım o yüzden. Tut ki insan dediğin buraya nasıl geldiğinin bilincinde olduğu için insan değil mi zaten? Uzun lafın kısası: Acelem olmasa doğal güzellikleri gezip, sonra tarihi eserleri gezerdim. Ama seçmek zorundaysak tarihi eserler.

İkisi arasından bir tane seçiyoruz diye tarihi eserleri seçtim zaten hocam. İkisini de gezme şansım olsa gidip doğal güzellikleri gezerim bende tabii. Beni de rahatlatıyorlar ama, dedem bayağı önceden bana kim olduğunu, tarihini unutma demişti. Çocukluğumdan beri tarihe ilgi duyarım o yüzden. Tut ki insan dediğin buraya nasıl geldiğinin bilincinde olduğu için insan değil mi zaten? Uzun lafın kısası: Acelem olmasa doğal güzellikleri gezip, sonra tarihi eserleri gezerdim. Ama seçmek zorundaysak tarihi eserler.
Yani tarihi eserlerin de bir amacı var ama ben doğa tarafını seçerim doğaya ilgim çok fazla hayvanlar ve ormanlar çok ilgimi çekiyor o yüzden doğayı çok seviyorum ama insanlar ağaçları kesmek yerine onları söküp başka yere dikseler daha mantıklı boş yere doğayı yok ediyoruz. (!) 🤬

Tabii ki doğal güzellik. Eskilerden kalma çürümüş şeyleri görsem ne olacak ki :D

Ama mesela Patagonya'ya gidip o devasa buzulları görmeyi çok isterim.

Geri
Yukarı