Dünyanın en iyi markası ROG mu Razer mı?

Jilet

Hectopat
Yer
Niğde / Merkez
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Yaklaşık 3 yıldır ASUS kullanıcısıyım kulaklık standından, ekran kartına, ekran kartından mouse pad'ine kadar her şeyim ASUS ROG.
Logitech'ci reisler gelmeden yerimi koruyayım. Çok memnunum 3 kez kulaklık değişimi. Defalarca kez ekran kartı onarımı. ROG G marka laptopumun tuşuna 600 TL demeleri haricinde bir sıkıntı yaşamadım. Sizce en iyi ekipman markası nedir? Logitech, SteelSeries'i açıklayacak olursam. 2yıl kadar G300s ve G213 modellerini kullandım. Mausenin Switch'leri ortalama 2 ay içinde kafayı yedi yandaki ekstra tuşlardan sökerek lehimleyerek kullandım. Garantiye ulaştığımde ürünün ömrünü tamamladığını söylediler kapattım uzatmadan. Değiştirip ASUS ROG Pugio aldım ve sorunsuz 2 yıldır kullanıyorum hala ilk günki gibi sağlıklı ve sorunsuz. Klavye olarak G213'ün tuş yapısı sert geldi. Alışamadım onu da satıp ROG claymore almaya karar verdim 2 yıldır da klavyesini kullanıyorum. Kulaklık olarak ise bir ton para verip Artics 7 aldım lanet olsunki. 300TL'lik kulaklığın mikrofonu sesi daha kaliteli malzemesi daha kaliteliydi verdiğim parayı haketmeyen tek ürün. Ondan sonra soğudum bir daha SteelSeries'in rafına bile yaklaşmadım. Şu an kafamda Razer var ama onunda ROG'den pek farkı yok. ASUS'a bu kadar takıntlı olma sebebim ise her şeyi tek bir tuş ile senkronize edip istediğim DPI'da renkte kullanmam. Stabil ve sorunsuz. Oldukça memnunum ama daha iyisi bir marka öneriniz varsa geçmeyi düşünüyorum.

Şu an kullandığım ekipmanlar;

ASUS ROG STRIX Wireless HEADSET
ASUS ROG Pugio MAUSE
ASUS ROG STRIX Scope KLAVYE
ASUS ROG BELTEUS Qİ MAUSEPAD
ASUS ROG THRONE Qİ STAND
ASUS ROG G531 NOTEBOOK
ASUS ROG 2060 Super ekran kartı
ASUS ROG B450 ANAKART
ASUS ROG Ryujin 360 SIVI SOĞUTMA
ASUS ROG GX601 KASA
ASUS ROG Thor 850W GÜÇ KAYNAĞI
ASUS ROG XG27VQ monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech'in G213 klavyesi zaten iyi bir model değil ancak bu yüzden Logitech'e kötü diyemezsiniz ben olsam Logitech set yapardım.

G PRO X kulaklık
G502
G815

En iyi marka diye bir şey yok. Özellikle kullanıcı hissiyatının tecrübeye göre değiştiği ürünlerde herkes her ürünü diğerinden daha iyi görebilir. Mesela kulaklık konusunda herkes aynı şekilde duymadığı ve aynı ergonomik yapıya sahip olmadığından tercihler değişir. Klavye ve özellikle fare için de bu geçerli.

Diğer ürünlerde de her yeni seride ve fiyat bareminde daha iyi olan cihaz ve marka değişebilir.

Ben Razer set yaptım yaklaşık 9 ay oldu alalı şu anlık bir sorun yok. Razer ve Logitech dışında bir marka kullanmadığım için (mouse pad SteelSeries ama ekipman sayılmaz. Gene de söyleyeyim SteelSeries mouse pad konusunda en iyi markadır.) Bu ikisini karşılaştırabilirim G300s aldığımda 2 yıl sonunda çift tıklama ve tıklamama sorunları oluştu kısaca mouse kafayı yedi. Logitech G430 vardı 1.5 yılında mikrofonu bozuldu. Bir yakınımda da Logitech G430 var ve sesi az veriyor bayağı az veriyor. Razera gelirsek 9 ay kullanım sonucunda hiçbir sorun yaşamadım yukarıda arkadaşın dediği gibi kendinize uygun Razer bir mouse klavye kulaklık almanızı tavsiye ederim. ASUS ekipman konusunda bana göre çok ileride bir marka değil donanımlarda ben de ASUS tercih etmeyi düşünürüm fakat ekipman pek ona göre değil gibi geliyor bana.

ASUS don satsa onu da alacak mısınız? İki marka da oyuncu marketine ürün çıkarıyor, neredeyse her alanda da daha iyi markalar var. Kulaklık? En basitinden Sennheiser. Mouse? Finalmouse, Glorious, Logitech, Razer, Zowie... liste uzar gider ama ASUS gelmez. Klavye? Ducky, Glorious. Mousepad? Artisan, SteelSeries, Glorious. Stand? 10 metrelik direkle dokunmam. Notebook? Bambaşka bir tartışma konusu. Ekran kartı? ROG tamam, FTW3, Aorus XTREME, K|NGP|N, SUPRIM, GameRock... Anakart? MSI, Gigabyte. CLC? Corsair, NZXT, EK, Alphacool... Kasa? Phanteks, Fractal Design, Cooler Master, Lian Li, NZXT... PSU? Seasonic, FSP, Corsair, Be Quiet, NZXT... Monitör? Alienware, Samsung, LG, Dell, Zowie/BenQ... Üç nokta koyduklarım daha uzar gider, tutamazsın. Marka fanboyluğu yapmanın anlamı yok, her markanın iyi ve kötü yaptığı şeyler var, olacak, olmak zorunda.

Hiçbir markanın setini yapmam, yapılmasını önermem. Bütçeye göre en iyi performansı hangi marka model sunuyorsa en iyi ürün odur.

Ciddi ciddi cevap verdim ya şuna... utanmadım değil kendimden.

Son düzenleme:
Logitech ekipmanlarının özellikle mouse tarafında kronik sorunları yıllardır bitmedi, bitecek gibi de durmuyor. Logitech'in ardından Razer ekipman kullanmaya başladım ve rahat bir nefes aldım diyebilirim. Çift tıklama, tıklamama, orta tekerlek gibi Logitech mouse kronik sorunlarından sonra gayet memnunum.

Ekipman konusunda bence sırf yerimiz belli olsun diye, biz de varız diye üreten ASUS, MSI gibi markalara kıyasla Razer, Logitech, Steelseries gibi markalar tercih edilmeli.

ASUS don satsa onu da alacak mısınız? İki marka da oyuncu marketine ürün çıkarıyor, neredeyse her alanda da daha iyi markalar var. Kulaklık? En basitinden Sennheiser. Mouse? Finalmouse, Glorious, Logitech, Razer, Zowie... liste uzar gider ama ASUS gelmez. Klavye? Ducky, Glorious. Mousepad? Artisan, SteelSeries, Glorious. Stand? 10 metrelik direkle dokunmam. Notebook? Bambaşka bir tartışma konusu. Ekran kartı? ROG tamam, FTW3, Aorus XTREME, K|NGP|N, SUPRIM, GameRock... Anakart? MSI, Gigabyte. CLC? Corsair, NZXT, EK, Alphacool... Kasa? Phanteks, Fractal Design, Cooler Master, Lian Li, NZXT... PSU? Seasonic, FSP, Corsair, Be Quiet, NZXT... Monitör? Alienware, Samsung, LG, Dell, Zowie/BenQ... Üç nokta koyduklarım daha uzar gider, tutamazsın. Marka fanboyluğu yapmanın anlamı yok, her markanın iyi ve kötü yaptığı şeyler var, olacak, olmak zorunda.

Hiçbir markanın setini yapmam, yapılmasını önermem. Bütçeye göre en iyi performansı hangi marka model sunuyorsa en iyi ürün odur.

Ciddi ciddi cevap verdim ya şuna... utanmadım değil kendimden.
Dostum boş konuşmanın anlamı yok. Burada bunu tartışmak için açtım en iyisinin derdindeyim. Aldığım şeyi yenisi çıktı diye değiştiren biri değilim en az 5 sene götürür ürünler. O yüzden verdiğim parayı haketsin isterim.

Dostum boş konuşmanın anlamı yok. Burada bunu tartışmak için açtım en iyisinin derdindeyim. Aldığım şeyi yenisi çıktı diye değiştiren biri değilim en az 5 sene götürür ürünler. O yüzden verdiğim parayı haketsin isterim.
Ne boş konuşması birader? En iyisinin derdindeysen onlarca marka var ASUS'tan kaliteli bileşen yapan, bahsettiklerim de cabası. Çok yüksek ihtimalle sahip olmadığın ekipmanlara sahipmişçesine açtığın konuya bi' bak, içeriğine bi' bak. En iyisi derdindeyim diyip her ürüne GAMING adını yapıştıran firmaya piyasanın 1000 TL üzerinde verdiğini iddia etmek de gerçekten ilginç.

Geri
Yukarı