Dünyanın en iyi oyunu ne?

Birkaç kişi daha Minecraft demişti ama, buna kesinlikle itirazım var. Minecraft'in multiplayerından çok keyif alanlar gelip Minecraft yazıyorlar ama, oyunun tek kişiliği aşırı sıkıcı bir defa. Bomboş bir dünyada kendi kendine bir şeyler yapıp duruyorsun. Köylüler filan var ama, davranışları çok basit ve mekanik. Oyundaki yalnızlık duygusu çok yoğun oluyor. Yani, Minecraft, tek kişiliğinin çok sıkıcı olması ve grafiklerinin günümüz grafiklerine göre çok geri olması sebebiyle iki yönden eksik kalıyor açık şekilde. Tabii tek başına ölçü olarak grafiği almadım, tek kişiliğinin sıkıcılığını da ekleyince dünyanın en iyi oyunu olması imkansız.
Tabii bir hikâyesinin olmaması da var. Hiçbir hikâyesi yok ve bu da çok büyük bir eksi puan yazıyor Minecraft'in hanesine. Dünyanın en iyi oyunu olarak başka bazı oyunları söyleyenleri anlayabilirim ama Minecraft olmaz.

Birkaç kişi daha Minecraft demişti ama, buna kesinlikle itirazım var. Minecraft'in multiplayerından çok keyif alanlar gelip Minecraft yazıyorlar ama, oyunun tek kişiliği aşırı sıkıcı bir defa. Bomboş bir dünyada kendi kendine bir şeyler yapıp duruyorsun. Köylüler filan var ama, davranışları çok basit ve mekanik. Oyundaki yalnızlık duygusu çok yoğun oluyor. Yani, Minecraft, tek kişiliğinin çok sıkıcı olması ve grafiklerinin günümüz grafiklerine göre çok geri olması sebebiyle iki yönden eksik kalıyor açık şekilde. Tabii tek başına ölçü olarak grafiği almadım, tek kişiliğinin sıkıcılığını da ekleyince dünyanın en iyi oyunu olması imkansız.
Bence en iyi oyun diye bir şey yok. İlla olacaksa satış rakamlarına bakılmalı çünkü objektif bir şey değiş en iyi oyun kavramı. Satış bakımından en yüksek 3 oyundan birisi GTA 5 ve bir tane mario oyunuyla beraber. 2. Diye hatırlıyorum.

Half-Life serisi

"Çünkü popüler kültürün kölesiyim."

Şurada Half-Life dünyanın en iyi oyunudur diyenlerin yarısı hem 1998'de çıkan orijinal oyunun hem de remake denilebilecek Black Mesa versiyonun oynanmayacak kadar kötü olduğunu görüp yarıda bırakmamak için küfür ederek zar zor bitirmiştir. Diğer yarısı da şu belgeseli izleyip gaza gelmiştir muhtemelen. Daha geçenlerde Black Mesa'yı denedim yemişim arka planındaki yatan hikayeyi arkadaş oyun oynanmıyor ki. Ne yapman gerektiğini nereye gitmen gerektiğini söylemiyor. Hayatımda yüzlerce oyun oynadım ilk defa bir oyunu oynarken kaybolduğumu hissettim ve bu çok saçma çünkü haritalar zaten çok küçük. Half-Life muhtemelen dünyanın en çok abartılan oyun serisidir. Sadece arka planının iyi olması bir oyunu dünyanın en iyisi yapamaz.

Öznel soru,kasıt video oyunları ise benim favori oyunum Katana Zero kolay kolay oyun bitiren biri değilim ama Katana Zero'yu defalarca bitirdim video oyunları değil ise şu sıralar satranç oynuyorum.

Geri
Yukarı