Dünyanın komple sular altında kalmış olması mümkün mü?

Bu tür tartışmalarda haklı olmaz çünkü birinin var veya yok demesi diğerinin varlığını kanıtlamaz. İnanırsan olabilir inanmazsan olmaz ve senin düşüncen başkasını etkilemez. O yüzden kendiniz karar verin en iyisi. :D

Bu tür tartışmalarda haklı olmaz çünkü birinin var veya yok demesi diğerinin varlığını kanıtlamaz. İnanırsan olabilir inanmazsan olmaz ve senin düşüncen başkasını etkilemez. O yüzden kendiniz karar verin en iyisi. :D
Hayır Tanrı'nın varlığını tartışmıyoruz, sadece yaptığı genellemenin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Ama tanrısal gücü sen fizikle düşünemezsin ki, ben genellemeni hatalı buluyorum.

Eeee olabilir hayatını fiziğe adamış adam da zaten ayrı düşünerek araştırma yapıyor. Öbür türlü bunu yapmazsa her türlü bir yerde çelişkiye düşecek. Hala diyorum insanların inançları bilimi ve açıklanabilen gerçekleri değiştirmez.

Hayır tanrı'nın varlığını tartışmıyoruz, sadece yaptığı genellemenin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Yok dostum senin dediğinden bağımsız söylüyorum bunu. Zaten yazdıklarım tartışma hakkında değil. Ayrıca tanrı'nın varlığı için de demedim bunları. Mümkünlük durumu da aynı. Mümkün olduğuna inanabilirsin veya inanmayabilirsin. Sana kalmıştır.

Eeee olabilir hayatını fiziğe adamış adam da zaten ayrı düşünerek araştırma yapıyor. Öbür türlü bunu yapmazsa her türlü bir yerde çelişkiye düşecek. Hala diyorum insanların inançları bilimi ve açıklanabilen gerçekleri değiştirmez.
Değiştirmez zaten, sen diyorsun ki "Fiziğe bilime inanıyorsan hayır" buradan şu çıkarımı yapabiliriz, "Fiziğe bilime inanıyorsan, inancı reddedeceksin" bende diyorum ki genelleme yapmak hatalı, konuyu lütfen başka yere çekmeyin. Bide fiziksel olarak imkansız evet ama burda Tanrı söz konusu, yani bu olayı fizikle düşünme bakış açın yanlış.

Değiştirmez zaten, sen diyorsun ki "Fiziğe bilime inanıyorsan hayır" buradan şu çıkarımı yapabiliriz, "Fiziğe bilime inanıyorsan, inancı reddedeceksin" bende diyorum ki genelleme yapmak hatalı, konuyu lütfen başka yere çekmeyin. Bir de fiziksel olarak imkansız evet ama burada Tanrı söz konusu, yani bu olayı fizikle düşünme bakış açın yanlış.

Yani hocam öyle bir çıkarım yaptıysanız bilemiyorum ama ben orada tam olarak onu kastetmemiştim. Zaten tanrısal gücü fizik ile düşünmeme fikrine bende katılıyorum ama buna herkes katılmayabilir ve böyle gücü reddedebilir. Zaten ben orada da bunu kastetmeye çalıyordum.

Yani hocam öyle bir çıkarım yaptıysanız bilemiyorum ama ben orada tam olarak onu kastetmemiştim. Zaten tanrısal gücü fizik ile düşünmeme fikrine bende katılıyorum ama buna herkes katılmayabilir ve böyle gücü reddedebilir. Zaten ben orada da bunu kastetmeye çalıyordum.
Hocam mesajınız yanlış anlaşılmaya müsait.

Geri
Yukarı