Dünyanın Parasını Veriyorsun Serçe Parmağı Gibi İnternet Kullanıyorsun

mastergame53

Hectopat
Yer
Beyoğlu , İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Bu internet servislerine bence artık bir çeki düzen verilmeli. 75 TL internet parası veriyorsun, 16 MPBS'lik paket alıyorsun. Ve sana 3 MPBS'yi kitliyorlar. Bence bunlara para değil, akıl verilmeli. Bu yazılar Turk Telekom ve arkadaşlarına nasihat olması dileğiyle. Arkadaşlar bence hemen bu soruna çözüm bulmalıyız. İnternet Dünya'nın %85'inin kullandığı bir yapıt. Ama sen bunu özgürce ve güzelce kullanamıyorsun. Buna acilen çözüm üretilmeli. Şahsen ben bu sistemi hiçte mantıklı ve adil bulmuyorum. Bence bu soruna bir çözüm bulmaz isek yakında 3 MPBS'lik interneti de elimizden alacaklar.
akkyehayır.png

Son düzenleyen: Moderatör:
AKK'ye düzenleme gelecek ne zaman bilmiyorum ama gelecek ve 3 mbps yerine 5 mbps gibi bir değere çıkarılacak diye biliyorum. Aslında AKK tamamen kalkması gerekiyor ama şöyle bir durum da var 16 mbps sabit verirsen herkese bunun %10 kısmı bu internet hızı ile filmleri indirip CD yaparak nakit paraya çevirecek internet parasının 3 katı kadar para çıkaracak operatörün burada başkasının kazandığı parada gözü yok sürekli bu internet hızını kullanmasına karşı olduğu için AKK koymuş. Yani korsancılık yapacak ve bunu operatör izleyecek. Bizim millet çakal olmasa AKK kaldırılır tabi ama işte zor yani. Almanya 50 mbps standart yapma planlarında. Belki de yapmıştır haberimiz yoktur.

Maalesef şu anki altyapıyla AKK' siz internet mümkün değil.
Çok basit bir şekilde düşünelim:
Şu an Türk Telekom' un en düşük hızlı interneti (yanılmıyorsam) 24 Mbps. Bu hızı AKK'siz olarak vermeye kalkarsanız internet kullanıcılarının büyük bir bölümü (oyuncular) Torrent gibi indirmelere yüklenecekler. Ama TT' nin bakır kabloları buna dayanamayacak ve bu sefer ağlar çöktüğü için kimse internet kullanamayacak.
Kesinlikle AKK' yi savunduğumu düşünmeyin, ancak şu an en yararlı sistem bu olacak gibi gözüküyor.
Bu arada AKK düzenlemesi yanılmıyorsam bu Ağustos'ta gelecekti.

Çok doğru. Bugün Steam'den indirilen bir oyunun 50-60 GB' yi geçebildiğini düşünürsek; bu limitler daha faydalı olacaktır. Mesela GTA V. Oyunu 120 küsür TL verip alıyorsunuz, üstüne onu indirmek için (en ucuzuna) 60-70 TL para verip 75 GB AKK' li internet alıyorsunuz ve ayın geri kalanında 3 Mbps internet kullanmak için neredeyse 200 TL' lik zarara giriyorsunuz. Aşırı derecede mantıksız.

Sınırı 200 veya 250GB yaparlarsa kimse üzülmez diye düşünüyorum. Çünkü 250GB'dan sonrasını genellikle korsanlar vs kullanır. Bana kota 5 gün dayanıyor ve ayın toplamında 200GB'ı oyun indirmediğim sürece geçmiyoruz. AKK 250GB olsa 50GB'ı da 480P izlediğim videoları 720P olarak izleyerek geçiririm. Gayet mantıklı bir çözüm bence.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazıları kalkmamalı falan diyor da neyin kafasını yaşıyorsunuz siz? Siz kotaya razı olursanız kalkmaz zaten. En azından dünyadaki sistem gelsin. Çoğu ülkede gerçekten "adil" bir ayarlama var. Mesela günlük sınır var 50 hızın var o 100 gb sınırı geçince hızın yarısına falan düşürülüyor. Ertesi gün normal hızından devam! Bizdeyse 100 mbps kullanan da 8 mbps kullanan da 3'e düşüyor! Başlı başına adaletsiz! Herkesi aynı hıza düşürmenin neresi adil? Bu kan emiciler maalesef kaldırmaz ancak bari hız herkesin tarifedeki hızının yarısına düşsün ve o lanet olası kotalar da 200 falan olsun!

Ayrıca bari 5'e yükselsin diyenler bir akıl hastanesine gitsin. Hala 3 5 diyorsunuz.

Ayrıca bari 5'e yükselsin diyenler bir akıl hastanesine gitsin. Hala 3 5 diyorsunuz.
Bari diyoruz kardeşim. Hayal dünyasında yaşayan sensin sen istersen gidebilirsin akıl hastanesine. 3mbit'i zorla veren adamlar yarı yarıya yapacak öyle mi? 50 Mbit'i olan adam 3 yerine 25 alacak yani, yaparlar mı? Tabiki hayır.

Bari diyoruz kardeşim. Hayal dünyasında yaşayan sensin sen istersen gidebilirsin akıl hastanesine. 3mbit'i zorla veren adamlar yarı yarıya yapacak öyle mi? 50 Mbit'i olan adam 3 yerine 25 alacak yani, yaparlar mı? Tabiki hayır.
Siz 5 gelse bari yeter derseniz onlar da zaten biz dünden razıyız deyip 5'i verirler. En azını istiyorsunuz hep. Onlar bize muhtaç ama tam tersi gibi davranıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı