Dünyayı kim yönetiyor?

Klişe ama gerçek bir cevap olarak arzı ve talebi aynı anda oluşturup dünyaya dağıtabilen ülke hangisiyse o. Yani Amerika birleşik devletleri. Dünyayı yönetmek sadece askeri güç ve para ile ilgili bir durum değil.

Bu arada şunu söylemek isterim ki ben 3-4 senedir bu konular üzerine hobi olarak araştırma yapan bir kişi olarak söyleyebilirim ki, bu konu hakkında dikkatlice okumadığım hiçbir Wikipedia sayfası, kitap kalmadı. Ve bunca bilgiye dayanarak şunu söyleyebilirim ki; dünyaya genel olarak evanjelik-siyonik amaçlar güden Avrupa kökenli Yahudi ailelerin torunları yön veriyor. Bazı ülkelerde bunların istisnaları var tabii, mesela Birleşik Krallık'ta ülkeye yön verenler kraliyet ailesi kökenli İngiltere Büyük Locası'dır. Aynı zamanda bu evanjelik-siyonik amaçlar güden Yahudi ailelerin belirli paravan şirketleri vardır bu amaçları güden kişileri bir araya getirmek amacıyla. CFR, Trilateral Komisyon, Skulls and Bones Society, Bohemian Grove gibisinden. Özellikle bazı ülkelerde bu aileler güçlerini daha aktif şekilde kullanır, mesela Portekiz ve İsviçre gibi ülkelerde bu aileler genelde paralarını saklamaktan öteye gidecek şeyler yapmazlar ama Türkiye ve İtalya gibi ülkelerde paravan sebepler uydurup maşalarıyla bu tarz ülkelerin gidişatına yön vermeye çalışırlar. Örnek olarak Kontrgerilla, Ergenekon Kumpası gibi olayları verebiliriz. Ayrıca, benim şahsi görüşüme göre dünya üzerindeki çatışmaların birçoğu bu baron aileler arasında yaşanıyor. Yani asıl mesela Çin vs. ABD değil, Rothschild vs. Rockefeller gibisinden. Tabii bu aileler ne kadar aralarında çatışmalar yaşasalar da aralarına yeni bir aile eklenmesin, güçleri bölünmesin diye diğer küçük güç odaklarına karşı beraber tavır alıp yok ediyorlar direkt olarak. Ayrıca dediğin doğru, yönetmek değil yön veriyor çünkü bazı ülkelerin hükümetleri ya da derin devletleri kısmen ya da tamamen bu ailelerle mücadele halinde ve dünyadaki her şeye hakim değiller elbette. Bu arada bu aileler arasında da fark ettiniz mi bilmiyorum ama belirli iş sahalarında rekabet olmuyor genelde, genel bir rekabet oluyor. Mesela aileler arasında kimya sektörü Du Pont ailesine bırakılmışken Güney Afrika'daki madenler tamamen Oppenheimer'ın kontrolü altında. Baruch ailesini de buraya dahil edebiliriz. Bi' de şöyle iddialar var eğer gördüysen... Sun Tarikatı falan, işte neymiş reptilyanlar ve Sirius takımyıldızından gelen mavi kanlar, Firavun ve Lucifer'in soyundan geldiklerini iddia ettikleri 13 Venedikli aile yönetiyormuş... ama buna inanmak gerçekten çok zor ve herhangi bir kanıtları olduğunu da düşünmüyorum. Devletler ve aileler arasındaki çatışmaya gelecek olursak belli zamanlar Amerikan devlet departmanları ve derin devleti ve bu evanjelik-siyonik amaçlar güden aileler arasında çatışmalar yaşanabiliyor, bu çatışmaların en büyük örneği de 1979 yılında yaşanan Iran Hostage Crisis sonrasında yaşanmıştır. Aynı zamanda Watergate olayının da bu aileler tarafından ayartılan Nixon tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyorum, Kennedy Suikasti'ne bakacak olursak buradaki sebep çok belli... Kennedy'nin Berlin duvarının örülmesinin karşısında değil de yanında tavır koyması, Domuzlar Körfezi'ne izin vermemesi gibisinden diyebiliriz... George Soros gibi yatırımcıların da ben bu aileler tarafından maşa olarak kullanıldığını düşünüyorum. Bush ailesi de bu aileler arasında yerini alsa da piramidin biraz altında kalıyor, oğul George Bush'un Al Gore'u Florida'da 2000 başkanlık seçimlerinde yenmesi bile bu ailelerin güçlerinin göstergesi, adamların her yerde yardakçıları var. Eğer mahkeme onaylasaydı balotajı, Al Gore başkan olabilirdi.

Sun Tarikatı mevzularına inanmıyorum kardeşim, çünkü Ertan Özyiğit sağlam bir adam değil gibime geliyor.

Çok doğru. Hitler'e destek verilmesinin sebebi de Filistin'deki Yahudi azınlığı çoğunluk haline getirerek bir siyonist devletin kurulmasına ön ayak olmak.

Dünyaya büyük ölçüde yön verenler asıl güçler büyük şirketlerin sahipleri olan Yahudi ailelerdir. Tamamen yöneten diyemeyiz çünkü Rockefeller soyundan gelen Nelson Rockefeller, bir skandal sonucunda başkanlığa aday olma ihtimalini kökünden bitirdi. Halkın iradesi de devreye giriyor bir noktada, dünyadaki toplumlar şu an bunlara karşı hareket başlatsa bunların ömrü 1-2 ay. Ama bunlar gitse yenileri gelecek, yine birileri sıyrılıp güç sahibi olacak ve dünyaya yön verecek.

Tapınakçı kökenli organizasyonlar olabilir... Tapınakçıların hala aktif olup olmadıklarını bilmiyorum ama masonlarla, dolayısıyla Fransız Devrimi ve Rönesans'a kadar bağları var.

Doğrudur.

Benim de aklımı kurcalamıyor değil acaba bu Yahudi aileler sadece çantacı mı, bunların üstünde de daha derin yapılanmalar var mı yok mu...
Komünizm'i araştırdın mı?

Bana göre ben yönetiyorum. Çünkü ne yaparsan yap sonuçları oluyor. Ben değil biz de diyebilirsin.

Sun Tarikatı mevzularına inanmıyorum kardeşim, çünkü Ertan Özyiğit sağlam bir adam değil gibime geliyor.
Ben Ertan Özyiğit'e dayanarak söylemedim bunu kendisini hiç bilmem ve takip etmem, Black Rock, State Street ve Vanguard üzerinde yapılan analizler olsun, gerek sembollerden çıkarılan bulgular olsun yeraltında gizli bir 200 kişilik organizasyonun dünya karargahı olduğu sonucuna varılıyor. Güneş adlandırması tahmine dayanmaktadır.

Ben Ertan Özyiğit'e dayanarak söylemedim bunu kendisini hiç bilmem ve takip etmem, Black Rock, State Street ve Vanguard üzerinde yapılan analizler olsun, gerek sembollerden çıkarılan bulgular olsun yeraltında gizli bir 200 kişilik organizasyonun dünya karargahı olduğu sonucuna varılıyor. Güneş adlandırması tahmine dayanmaktadır.
Sadece onunla alakalı değil. Bana o kadar düzgün bir teori gibi gelmiyor. Bu olaya dair pek bir kaynak bulamadım, kaynağın varsa atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı