Düşen hard diskten veri kurtarma

Alialan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın eski hard diskine hard disk kutusu alarak harici disk gibi kullanıyordum sert düşme sorunu ile bozuldu. USB'ye takar takmaz ses çıkartıyor bilgisayar görmüyor. BIOS'tan denedim ordan da görmedi. İçindeki verileri kurtar bilir miyim?

Buradaki video gibi ses çıkartıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim başıma da gelmişti. WD passport 2,5" harddiskim benzer ses çıkartıyordu, bilgisayar görmüyordu, hiçbir programla açamadım. Sonunda fiziksel olarak açabildiğim kadar içini açtım (kapağını-vidalarını vs.) disk çalışır haldeyken üzerindeki metale elimle bastırdım (sebep yok), gıııırrrççç!! diye bir ses geldi. Disk öncesinde kurtarılabilirse bile artık kurtarılamayacak hale geldi :) Ben de diskin ortasına bıçak sapladım (çalışmıyorken) ve çöpe attım. Bu yazdıklarımın hiçbirini tavsiye etmiyorum. :)

Sürücü kafası vuruyordur. Veriler senin için önemliyse ve anlamıyorsan hiç bulaşma derim. Veri kurtarma şirketlerini araştır.
Yok ben illa kendim deneyip yaparım diyorsan da şu videodaki gibi içini açıp düzeltme yapman işe yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de diskin ortasına bıçak sapladım (çalışmıyorken) ve çöpe attım.
Aman dikkat et içindeki diskler camdır. Parçalanıp eline yüzüne gelebilirdi.
Diskleri söküp aksesuar olarak duvarına, dolabına asabilirsin, o işe yarıyor bozulunca. :ROFL:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı