Biçimlendirilmiş Hard Diskten Veri Kurtarma

temel52

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 4 ay önce format atarken içinde tüm fotoğraf arşivimin olduğu 1 TB hard disk'imi biçimlendirdim. 32 GB FAT biçimine dönüştü bundan sonra. Daha sonra kendim de 3-4 defa biçimlendirdim diye hatırlıyorum.

Verileri kurtarma umuduyla 4-5 defa da Recuva ile kurtarmayı denemiştim ama başarısız oldum.
Technopat'ın 5 sene önceki bir videosunda Restorer Ultimate programı önerilmiş fakat Raw biçimindeki diskler içindi yanlış anlamadıysam.

Recep abinin dediği gibi "D" olan disk ismini kaldırdım az önce.

hdd.PNG

Dediğim gibi, 4 aydır diske dokunmadım, şimdi kendi kafama göre de bir şey yapmayayım diye sormak istedim.

Şimdiye kadarki bütün fotoğraf ve videolarımız o diskteydi, benim için çok çok önemi var. Bilgisi olan biri varsa lütfen yazsın.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı türde biçimlendirmeler mevcut. Sağ tık, biçimlendir yaptıysanız eğer Recover My Files programını öneririm. Bende işe yaradı kurtardım. Ama sonrasında derin biçimlendirme yaptığımda program hiç bir veri bulamamıştı.

Farklı türde biçimlendirmeler mevcut. Sağ tık, biçimlendir yaptıysanız eğer Recover My Files programını öneririm. Bende işe yaradı kurtardım. Ama sonrasında derin biçimlendirme yaptığımda program hiç bir veri bulamamıştı.
Hem derin hem de normal biçimlendirmiştim büyük ihtimal.
Bu arada harici harddisk.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı