Düşey senkronizasyonu açınca FPS sabitlenmesi

FAZERFAZ

Decapat
1660 Super ve 3500X olan bir sistemim var. Oyun oynarken (valorant) ekran yırtılması yaşadığım için düşey senkronizasyonu açıyorum ama ne zaman açarsam FPS değerleri 150'de sabit kalıyor ne düşüyor ne de artıyor ama bu ayarı kapadığım zaman FPS değerleri normal bir şekilde gözüküyor ama bu sefer de ekran yırtılması yaşıyorum bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşey senkronizasyon yani v-sync FPS sabitlemeye yarayan bir fonksiyondur. Kaç FPS'e sabitlemek istediğinizi (muhtemelen) düşey senkronizasyonu açtığınız yerden ayarlayabilirsiniz. Örneğin R6'da kaç FPS'e sabitlemek istediğinizi seçip hemen altından v-sync i açabiliyorsunuz.

Düşey senkronizasyon yani v-sync FPS sabitlemeye yarayan bir fonksiyondur. Kaç FPS'e sabitlemek istediğinizi (muhtemelen) düşey senkronizasyonu açtığınız yerden ayarlayabilirsiniz. Örneğin R6'da kaç FPS'e sabitlemek istediğinizi seçip hemen altından v-sync i açabiliyorsunuz.
nvidia denetim masasında açıyorum ve öyle bir soru falan ile karşılaşmadım kendi kendine 150 FPS sabitleniyor.
Hocam monitörünüz kaç Hz? Düşey senkronizasyon zaten FPS kilidi açıyor diye biliyorum.
75Hz ama 150'ye sabitleniyor. Kapattığım zamanlarda da sadece valorantta ekran yırtılması yaşıyorum.

NVIDIA denetim masasında açıyorum ve öyle bir soru falan ile karşılaşmadım kendi kendine 150 FPS sabitleniyor.

75Hz ama 150'ye sabitleniyor. Kapattığım zamanlarda da sadece Valorant'ta ekran yırtılması yaşıyorum.

Yalnızca Valorant'ta ekran yırtılması yaşamanızın sebebi bilgisayarınızın oyunda yüksek FPS almasından kaynaklanıyor isterseniz grafikleri artirabilirsiniz. Ya da dikey senkronizasyonu (v-sync) oyun içi ayarlardan açmanızı tavsiye ederim. Oynadığım her oyunda vardı Valorant'ta da vardır mutlaka (oyun içi ayarlarda sabitlenecek FPS'i de ayarlayabilirsiniz diye tahmin ediyorum). Bir de FPS'in 150'ye sabitlenmesi sizi neden rahatsız ediyor tam anlamış değilim.

Geri
Yukarı