Düşme sonucu çalışmayan harici disk

İşte dediğim gibi kafa vurmuyor hocam. Ses kaydını dinleyin o ses geliyor. Benim tahminim bağlantı noktası hasar gördü çünkü yere düşmedi kasanın üstünde bağlıydı akşam sabah kalktığımda aşağı doğru salkıyordu.

Sesi dinledim direk takır takır ses veriyor hiç ses vermemesi lazım.

Ama yere düşmedi ki hocam. Benim tahminim giriş kısmında bir sıkıntı oldu. İçini açıp kasaya bağlayayım dedim. Onu da yapamadım. Aslında sorunu ne anlasam belki bir umut ama ne hatası veriyor bilmiyorum. Kafa vurmuyor bu arada.
Tamam, siz arayüz kısmının değișmesi gerektiğini düșünüyorsunuz.

HDD'yi açtıysanız hiç boşuna uğraşmayın. HDD'lerin içinde havadan daha hafif bir gaz bulunur ve fabrikasyon uygulamasıdır. Atmosferik havayla bir HDD'yi stabil çalıştıramazsınız.

HDD'lerin bir kısmı elektronik bir kısmı elektro-mekanik yapıdadır.
Düşme sonucu kafa veya disk plakalarına zarar vermiş olmanız muhtemel.
Diskin Yönet içerisinde görünmesinin sebebi. Kart kısmının hala çalışıyor olması.

İçerisinde çok önemli veriniz varsa, veri kurtarma merkezleri ile iletişime geçin.
Eğer HDD'yi kullanmak için tamir ettirmek istiyorsanız bence şimdiden vazgeçin. Tamir görmüş HDD; düzen tutmaz, tutsa bile verilerinizi güvenemezsiniz.

HDD'lerin bir kısmı elektronik bir kısmı elektro-mekanik yapıdadır.
Düşme sonucu kafa veya disk plakalarına zarar vermiş olmanız muhtemel.
Diskin yönet içerisinde görünmesinin sebebi. Kart kısmının hala çalışıyor olması.

İçerisinde çok önemli veriniz varsa, veri kurtarma merkezleri ile iletişime geçin.
Eğer HDD'yi kullanmak için tamir ettirmek istiyorsanız bence şimdiden vazgeçin. Tamir görmüş HDD; düzen tutmaz, tutsa bile verilerinizi güvenemezsiniz.

Ama hocam dediğim gibi HDD düşmedi. Sadece kasadan sarkıyordu. USB ile hala kasaya bağlıydı.

Ama hocam dediğim gibi HDD düşmedi. Sadece kasadan sarkıyordu. USB ile hala kasaya bağlıydı.
O duruma gelmeden önce ne olduğunu bilmiyoruz. Durduk yere kasadan düşmediğine göre büyük ihtimal bir şey çarpmış veya itmiş.
Sürücüde fiziksek hasar oluşmuşsa tekrar kullanabilmek birazcık şans gerektiriyor.
Bağlantı noktasında kasar oluştuğunda şüpheleniyorsanız. Diski kutusunda çıkartın. Eğer çok yeni bir ürün değilse içerisinden SATA bir disk çıkması gerekiyor. (Yeni nesil harici disklerde doğrudan USB olarak çıkış veriyorlar.)
Eğer SATA bir çıkışa sahipse SATA to USB adaptörlerinden bir tanesini alıp deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı