Düşük bilgisayarda Blender kullanmak

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Sistemim:
Ryzen 5 2500U.
Radeon 535 2 GB.
16 GB DDR4.
256 GB M.2 SSD.

Sorum şu benim bilgisayarım çok güçlü değil, belki aşırı düşük donanıma da girmiyor ama Blender'da render almak bu laptop ile zor gibi.
Unity için Low poly tarzında 3D tasarımlar yapsam render almadan da yapabilir miyim? Basit texture, Low poly olacak.
Bunları bazı yerlerde satmayı da düşünüyorum render almadan da yapabilir miyim?

Sistemim:
Ryzen 5 2500U.
Radeon 535 2 GB.
16 GB DDR4.
256 GB M.2 SSD.

Sorum şu benim bilgisayarım çok güçlü değil, belki aşırı düşük donanıma da girmiyor ama Blender'da render almak bu laptop ile zor gibi.
Unity için Low poly tarzında 3D tasarımlar yapsam render almadan da yapabilir miyim? Basit texture, Low poly olacak.
Bunları bazı yerlerde satmayı da düşünüyorum render almadan da yapabilir miyim?
Not: Daha render almayı denemedim. Sadece bu yola başlasam yarı yolda kalır mıyım diye soruyorum.

Son düzenleme:
Grafik sürücüsü problemi yaşamazsanız bence low poly gayet çalışabilirsiniz. İşlemciniz anladığım kadarıyla 4 çekirdek solid modda low poly modelleme yababilirsiniz GPU Rami biraz az fakat low poly için idare eder.

Render da alırsınız, şurada gördüğünüz tüm modelleri ve sahneyi i3 8100 işlemci ve GT 1030 GPU ile modelleyip render almıştım.

Kullanılır da hocam çok iyi şeyler yapamazsınız gibi. Ekran kartınıza baktım ( Radeon 535 Mobile ) bellek arayüzü 64-Bit. Bu pek sıkıntı olmaz gibi, OpenGL 4.6 ve DirectX 12 desteği var. Bu çok iyi bir şey. Ayrıca Shader Model 6.5 var. 28nm GPU idare eder. Bellek frekansıda iyi. Bence kullanılır hocam ama render konusunda emin değilim. İşlemcinizin tek çekirdek performansı çok kötü. Render almak için iyi bir bilgisayar değil bence. Çoklu çekirdek performansı da çok kötü. Kısacası kullanırsınız ama iyi bir render performansı beklemeyin hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı