Düşük Bütçe Gerçek 7.1 Kulaklık Önerisi

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Bir tanıdığım için minimum bütçede gerçek 7.1 olan ve olabildiğince güncel bir kulaklık önerisi istiyorum.
G430 düşünüyoruz ama biraz eski diye pek sıcak bakmıyor.

İlk olarak ses çabuk eskiyen bir teknoloji değildir kaliteli bir kulaklık yıllarca kullanılabilir Logitech ve Hyperx kulaklık serileri bunun en büyük kanıtı ikinci olarak o bütçede gerçek 7.1 içeren bir kulaklık bulamazsınız gerçek 7.1 kulaklıklar 1000 TL den başlıyor.

Gerçek 7.1 kulaklık olan Asus Rog Centurion kullanıp iade ettim. Kesinlikle uzak durun. Sanal Surround kulaklıklar daha verimli ve kaliteli ses veriyor. Küçük küçük çok sayıda hoparlör çok kalitesiz ses verirken, kulaklığın içinde birbirine yakın olmaları yön tayinini daha da belirsizleştiriyor.

G430 gerçek 7.1 bir kulaklık değil. ROG Centurion, Razer Tiamat, ROG Strix Wireless gibi seçenekler var.
Emin misiniz? Sanal ibaresi hiçbir kaynakta geçmiyor.
Gerçek 7.1 kulaklık olan Asus Rog Centurion kullanıp iade ettim. Kesinlikle uzak durun. Sanal Surround kulaklıklar daha verimli ve kaliteli ses veriyor. Küçük küçük çok sayıda hoparlör çok kalitesiz ses verirken, kulaklığın içinde birbirine yakın olmaları yön tayinini daha da belirsizleştirio.
7.1'in nasıl olduğunu biliyorum ve zaten şu an G430 kullanıyorum. Sanal 7.1 olan Arctis 3 deneyimledim ve bunun ondan daha iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Şu an aklımda G433 ve ya Corsair Void Pro var.

7.1'in nasıl olduğunu biliyorum ve zaten şu an G430 kullanıyorum. Sanal 7.1 olan Arctis 3 deneyimledim ve bunun ondan daha iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Şu an aklımda G433 ve ya Corsair Void Pro var.
Tam anlatamadım G430 gibi solda 1 sağda da 1 hoparlörlü kulaklıklarda gerçek surround olmaz, aslında onlar jacklı stereo kulaklıklardan tek farkı usb ile bağlanıp yazılımı ile sesle oynayarak surround deneyimi oluşturmak. Jacklı kulaklıklar da Realtek, MSI Nahimic, Asus Sonic Studio gibi kendi yazılımıyla aynı işi yapıyor.
Gerçek 7.1 kulaklıkta Solda 5 ve sağda da 5 olmak üzere 10 küçük hoparlörü vardır kulaklıkta. Asus Rog Centurion da bunlardan biri.
Senin kulaklığının reklamında "Gerçek 7.1 Deneyimi" diye ifade edip algı oyunu yapmış olabilirler.

Tek jak üzerinden gerçek 7.1 alamazsınız. Centurion modelinde 4 adet jak var. Ben gerçek 7.1 önermem.

Gerçek 7.1 kulaklıkların bir hayli eksisi var, bir kulakçığa 5 adet sürücü sığdırmak kolay değil. Ya kulakçıklar kocaman oluyor ya da sürücüler küçük ve kötü oluyor. Bir diğer eksi de sürücüler arası ses geçişlerinden kaynaklanıyor.

Ben halen yanlış bildiğinizi düşünüyorum:
401443

401442

Ben halen yanlış bildiğinizi düşünüyorum:
Eki Görüntüle 401443
Eki Görüntüle 401442
Kardeş Youtube'da gerçek ve sanal surround diye bir arama yap, Technopat da dahil birçok tanınmış editörün anlatımı vardır. Yazdığımız bilgilendirmeler havada kalıyor, bir kulaklığın nasıl çalıştığından vs. başlamamız lazım seni ikna için. Çalışma mantığını, yazılımların ne yaptığını filan yaz yaz bitmez. İlgili videolarda görsellerle anlatırlar daha iyi kavrarsın. Bir öğretmen olarak söylüyorum, bir kavramı ya da olguyu hangi yöntemle daha iyi kavratılması gerektiğini, kişinin geçmiş öğrenmelerindeki yanlışları düzeltmenin zorluğunu iyi bilirim.
Ses, hoparlör ve kulaklıkların çalışma prensipleri, çeşitleri gibi geniş bi alan var.

Geri
Yukarı