Düşük bütçeli kasa toplama 1200/1400 TL

yavuz eskin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar pc toplamaktan fazla anladığımı söyleyemem. Kendi çapımda ve bütçem kadarıyla bir kasa topladım. Oyun için istiyorum ve genellikle lol oynuyorum. Lol'ü 120 fps civarı oynatır mı? Ve Fifa, Nfs gibi oyunlarda ultrada olmasına gerek yok, mid'de bile kasmadan çalıştırsın benim için yeterli. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Elimde çok eski bir kasa var, parçaları onun içine monte edeceğim.

vatan pc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1200 diye düşünmüştümde max 1400'e çıkabilirim diye düşünüyorum. Ve elimde eski harddisk var, depolama için onu kullanmayı düşünüyorum.

O halde şu sistemi öneriyorum:
  • intel core i3 4130
  • asus b85 anakart
  • 4gb 1333mhz ram
  • r9 265 ekran kartı
  • HDD zaten var sizde
  • everest 500 watt kasa
  • asus 24x dvd-r
Monitör, klavye ve fare yi de siz seçersiniz.

Dvd, klavye, mause, monitör, kasa var elimde. İhtiyacım olanlar sadece resimdekiler, işlemci benim koyduğum iyi değil mi? İntelinki daha mı iyidir?

Yazdığınız max 1400Tl'lik bütçeyi aşabilir, fakat oyun bilgisayarı topluyorsanız biraz bütçeyi arttırmalısnız.

Ben lol oynayan bir insanım, arada bir başka oyunlar oynuyorum. Onlar da Fifa gibi oyunlar yani battilfield gibi oyunlar değil, zaten fırsatımda yok her fırsatımda lol oynarım ve yayın yapabilmek istiyorum. Biraz da pc toplamamın sebebi bu. Laptobumla 120 fps'de oynuyorum, fakat yayın açtığımda 20 fps'ye düşüyor derdim o.

LoL oyununun sistem gereksinimlerini inceledim.
O halde toplama değil, klasik hazır bir PC satın alıp rahatlıkla oynayabilirsiniz.
Marka olarak Pro2000, Exper gibi markaları öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı