Düşük Bütçeli LoL İçin Monitör Dahil Sistem Önerisi

hsynkrkmz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar LoL orta ayarlar sabit 60 FPS verecek bilgisayarı ucuza toplayabilir misiniz? Monitör, kasa ve güç kaynagı dahil elimde hiçbir parça yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar ucuz olmasını istiyorsunuz? Tahmini bir bütçe verebilirseniz geleceğe dönük olarak ona göre sistem tavsiyesi verebiliriz :)

Sanırım ceza yemiş arkadaş. İleriye yönelik minimum bir sistem istersen bu işini çok rahat görür.
Screenshot_20160907-021212~2.png

Xeaster hocam sisteminizde RAM yok ona birde DDR4 2133 MHZ ram eklersek 8 GB sistem 1350 TL civarına gelecektir.Ancak ben o sistem yerine bu sistemi öneriyorum.Hem daha iyi işlemci hemde 1920x1080p sistem.

Dosya Ekleri

• WDQDQD.png
    WDQDQD.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 302
Evet RAM eklemeyi unutmuşum. Pardon. Ekran full hd olabilir bu tercih meselesi. İşlemci arasında 50 TL verecek bir performans farkı yok. HDD 64 MB olmasın da fayda var. 10 20 TL için değmez. Kasa 450W ileride yetersiz gelebilir.

1366 Monitör e 200 tl vermek yerine 100 tl daha verip 1920 almak daha mantıklı bence.450W kurduğum sistem için yeterli.çok yüksek bir fiyatı yok zaten.Ekran kartınıda upgrade edeceği zaman işlemcisinide upgrade edeceği zamana gelmiş olacaktır.Dolayısıyla 500W zaten yeni işlemcisi ve ekran kartı için yeterli gelmeyebilir.Bundan dolayı şu anda 450W ile 500W arasında bu sistem için fark yok :)

Dolayısıyla 500W zaten yeni işlemcisi ve ekran kartı için yeterli gelmeyebilir
Ekran kartı denilen alet her nesilde tükettiği güç ve nm si azaltır veya üretici firma buna çaba gösterir. İşlemci konusuna gelecek olursak önerdiğim sistem intel olduğu için onu ele alıyorum. Bu adamlar 2. 3. Nesilden beri performansa dair sıkıntı yaşamıyor. Ve nesilleri incelersen nm ve tüketim gittikçe azalıyor. Ve yetersiz dediğin PSU i7 6700 GTX 1070 i besleyebilir. Yani yorumun biraz ironik olmuş. Monitör belirttiğim gibi tercihe kalmış...

450W yada 500W diyelim.Bu arkadaş upgrade zamanı pentiumdan i7 6700K ya geçmek istese ve GTX1080 Takıcam dese 80 Plus sertifikalı olmayan bu PSU ların mecburen değişmesi gerekir.En azından ödeyeceği parayı riske atmamak için bile PSU yu değiştirir.Ben bunu demek istemiştim.İkinci nokta ise ;Upgrade zamanı geldiğinde yeni alacağı ekran kartı darboğaz oluşturacaktır G4500 ile bu nedenle hem işlemci hem ekran kartı değişir.Kendimi umarım iyi anlatmışımdır.Herneyse iyi geceler.

Neyin tartışmasını yapıyorsunuz arkadaş orta ayarlarda 60 fps alsa yeter diyor LOL gibi bir oyunda. Bence 1000 tl yi geçmeyecek DDR3 amd veya intel ucuz bir sistem toplayabiliriz. Arkadaşın cezası var sanırım cevap verdiği zaman yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı