Düşük bütçeli parça önerisi

swaron

Decapat
Makaleler
1
Merhaba kardeşimin bilgisayarına ufak ufak yükseltmeler yapmaya çalışacağım onun için parça önerisi istiyorum. Bütçe belli değil ama çöp ürünler önerilmesin giriş seviyesi olsun mümkünse sıkıntı çıkarmasın sürekli.
250/500 GB m2/sata SSD, kasa ve 8 GB DDR4 RAM lazım.

WhatsApp Image 2024-05-17 at 20.25.17.jpeg

RAM'in aynısından bulunuyor ama sahte olma ihtimali de var o yüzden farklı marka uyumlu çalışacak RAM gerekli en ucuz bunu buldum. Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz CL16 CMK8GX4M1E3200C16 DDR4 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kasa için ise ben Dark Guardian mini kullanıyorum kalitesi bu seviyede ya da daha düşük olabilir. Hava akışı idare etsin yeterli. PSU altta olsun, cam panel yerine plastik daha iyi olur kırma ihtimali var camı.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba ekran kartınız nedir?

Anakartınız ATX mi mATX mi?

Anakart, ekran kartı ve güç kaynağınızı söylerseniz yardımcı oluruz kasa için.

mATX B450M S2H, PSU High Power'ın 500W'lık bir modeli hatırlamıyorum şu an. Ekran kartı RX550 onu daha sonra en fazla 1650 seviyesi bir karta geçirmeyi düşünüyorum.

Bütçeniz düşükse M.2 yerine SATA disk almanızı öneririm. HDD'den sonra vs. hız konusunda tatmin eder. Önerilen RAM başarılı.

Şu an SATA Crucial BX500 var. Fiyat farkı çok yok ise M.2 alabilirim var ise önerdiğiniz SATA modeli atarsanız sevinirim.

Düşük bütçeli bunları buldum özelliklerine göz atmadım ama havalandırması gördüğüm kadarıyla iyi.

1715968465912.png

Şu şekilde önü mesh olursa daha iyi olur. Yanı cam olması şart değil PSU altta ve mesh olsun yeterli. Dediğim gibi çok kötü bir şey alıp daha sonra tekrar uğraşmak istemiyorum açıkçası sadece abartı fiyatlar olmasın yeterli. Ana bilgisayarda kullandığım kasa 1700TL. 1000TL civarına bulunursa isteklerimi sağlayan iyi olur.

1300 TL olanı tavsiye ederim bende ondan sipariş verdim daha gelmedi tecrübem yok ama özelliklerine bayıldım.

1300 TL olanı tavsiye ederim bende ondan sipariş verdim daha gelmedi tecrübem yok ama özelliklerine bayıldım.

Önerileriniz için teşekkürler 1 hafta içinde alacağım yüksek ihtimal.

Geri
Yukarı