Düşük çözünürlüklü monitör, yüksek çözünürlüklü monitöre göre FPS artışı sağlar mı?

Monitör sadece bilgisayarda yapılan işlemi ekrana taşır ms ve Hz dğeri ne kadar yüksekse bilgisayardaki işlemi o kadar daha hızlı görürsün.

Monitör sadece bilgisayarda yapılan işlemi ekrana taşır ms ve Hz dğeri ne kadar yüksekse bilgisayardaki işlemi o kadar daha hızlı görürsün.
Kardeş sen soruyu anlamadın galiba. Ben sana şöyle anlatıyım. 720p monitör aldım ve mesela oyun açtım. O oyunun çözünürlüğü otomatikmen 720p olarak ayarlanıcağı için ekran kartım 1080p ye göre daha fazla performans gösterimi?

Son düzenleme:
Kardeş sen soruyu anlamadın galiba. Ben sana şöyle anlatayım. 720p monitör aldım ve mesela oyun açtım. O oyunun çözünürlüğü otomatikman 720p olarak ayarlanıcağı için ekran kartım 1080p ye göre daha fazla performans gösteri mi?

Eğer 1080p monitörünüzü 720pde kullanırsanız performansınız kullandığınız grafik kartına göre değişecektir 720p monitör almanıza gerek yok yani görüntü ayarlarından 720p yapmanız yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı