Düşük Çözünürlükte FPS Sorunu

Azatbulut21

Hectopat
Merhaba, benim PC yeni format çektim, çözünürlük full HD kayıtlıdı. CSGO, PUBG v.s oyunlar full HD oynarken 250-300 FPS alıyordum. Çözünürlük 1024×768 alınca 70-100 FPS düştü. Bu sorun format attım tekrar aynı hatayi verdi. Çözünürlük full HD yapınca gene aynı 70-100 FPS veriyor. 1 aydir forum, Youtube araştırıyorum çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Monitör 144 Hz. Win 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win10 en iyi çözünürlük ilkesi saçmalıkları vardı. Windows ekranım Full HD'ye ayarlıydı. Oyunları ise 1440x900 1380x820 gibi daha düşük çözünürlüklere ayarlıyordum ve PC kafayı yiyordu. kendi kendine arka planda sürekli çözünürlük arttırıp azaltıyordu. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Eğer Windows'un bu en iyi görüntü için çözünürlük ayarlarınızı otomatik yapıyoruz dediği alanlara girip çoğu saçma izni ve uygulamayı kapatırsan sorun çözülüyo. Yani bende öyle olmuştu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı