Düşük GPU ile bitirilen oyunlara yeni GPU alınca tekrar dönülmeli mi?

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
2
Yer
Ankara
RAM
16 GB 3200Mhz 16CL Kingston Fury Beast
SSD veya HDD modeli
WD BLUE SATA SSD+Netac SATA SSD toplamda 800GB
Ekran kartı
GTX1650 4GB GDDR5
Anakart
asus prime A320M-F
İşlemci
RYZEN 5 3500 (3500X değil)
Son günlerde açtığım konulardan 1650'den 3050'ye geçeceğim artık tam anlamıyla belli oldu. 1650 ile bitirdiğim Cyberpunk 2077, Far Cry 6, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları tekrardan oynamalı mıyım? Grafik ve FPS artışı önceki oyun deneyimimi gerçekten etkiler mi? Özellikle Cyberpunk 2077'de medium ayarlarda 30 FPS alarak oynamak çoğu zaman deneyimi baltalıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son günlerde açtığım konulardan 1650'den 3050'ye geçeceğim artık tam anlamıyla belli oldu. 1650 ile bitirdiğim Cyberpunk 2077, Far Cry 6, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları tekrardan oynamalı mıyım? Grafik ve FPS artışı önceki oyun deneyimimi gerçekten etkiler mi? Özellikle Cyberpunk 2077'de medium ayarlarda 30 FPS alarak oynamak çoğu zaman deneyimi baltalıyordu.

Bu tamamen senin kararına bağlı. Oynamak istersen FPS'yi test etmek istersen oynarsın.

Oynamalısın. Düşük FPS'de oyunu ilk defa oynadığın için aşırı keyif ve haz almıştın kesinlikle ilkinin yerini tutmayacak tekrar oynaman. Fakat yüksek FPS'de oynadığında daha iyi çizim ve daha kaliteli oyun deneyimi yaşayacaksın. Benim tavsiyem oynaman yönünde.

1650 ile 3050 arasında o kadar fark var mı hocam ?
Ben yakınlar diye biliyorum.
Hocam GTX1650 Cyberpunk'da orta grafik ayarlarinda 30 FPS veriyor. Benchmark testlerinde RTX3050 DLSS açık Ultra da 50-60 FPS veriyor.
Bu tamamen senin kararına bağlı. Oynamak istersen FPS'yi test etmek istersen oynarsın.
Hocam mesela AC Valhalla hem PS4'de hem de PC'de bitirdim diye yeni GPU aldığımda bile geri dönmeyeceğim bir oyun. Bu bahsettiğim oyunlar daha önce bir kere bitirdiğim oyunlar.
Oynamalısın. Düşük FPS'de oyunu ilk defa oynadığın için aşırı keyif ve haz almıştın kesinlikle ilkinin yerini tutmayacak tekrar oynaman. Fakat yüksek FPS'de oynadığında daha iyi çizim ve daha kaliteli oyun deneyimi yaşayacaksın. Benim tavsiyem oynaman yönünde.
Hocam düşük FPS bir yana grafik kalitesi de o youtube da izlediğim videoların aksine o kadar da iyi gozukmemesi beni üzüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı