GTA V düşük GPU kullanımı

Mataracı Ahmet

Hectopat
Yer
İstanbul
GTA 5'te düşü GPU kullanımı alıyorum. Yeri geliyor %99 oluyor. Fakat genelde 80-90 civarlarında geziyor. İstisnai yerlerde 60'lara kadar düşüyor. Bunun sebebi nedir? V-Sync kapalı. 1080P'de oynuyorum. PC bileşenlerini görüyorsunuz zaten. RAM'ler XMP açık 2x8GB G.Skill Ripjaws V 3200MHz. CBP kapalı olduğunu belirteyim ayriyeten. Diğer oyunlarda bu problem olmuyor, mesela Witcher 3. sistem özelliklerini görüyorsunuz derken aşağıda paylaştım eğer göremiyorsanız haberdar ederseniz sevinirim bazen hata oluyor. Bu düşük GPU kullanımı sorunu ile daha önce GTA Online'da karşılaştım fakat optimizasyon sorunlu dediler çok önemsemedim story modda yoktu son NVIDIA güncellemesinden sonra böyle oldu yeniden kurulum yaptım bi' değişiklik olmadı DX9 denedim DX10 denedim yine olmadı sorunun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim. Anakart modelim: MSI B450M-A PRO Max.

Screenshot_107.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartıyla 1080p oynarsan tabi öyle olur. Ayarları arttırabilirsin GTA 5 zaten yüksek FPS gerektiren bir oyun değil.

O ekran kartıyla 1080p oynarsan tabi öyle olur. Ayarları arttırabilirsin GTA 5 zaten yüksek FPS gerektiren bir oyun değil.
Daha önce olmamasının ve diğer oyunlarda olmamasının sebebi nedir peki açıklayabilir misiniz? Ultra ayarlara aldığımda da sonuç aynı yine aynı değerlerde kalıyor kullanım ve FPS artmıyor, low ayarlara aldığım zaman ise FPS artıyor fakat kullanımlar yine aynı kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı