Düşük hızlı SSD mi yüksek hızlı SSD mi?

Bar107

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar ben hazır sistem aldım geldi bir de Amazon'dan sansung marka kaliteli 1 TB SSD aldım. Ben Windows'u 1 TB daha kaliteli SSD'ye mi kurayım yoksa 500 TB'lik sistem içinde gelene mi? Windows kaliteli SSD de olursa mı oyunlarda daha iyi performans alırım yoksa oyunların kaliteli SSD de olması yeterli mi?

Not: Amazon'dan aldıgım SSD 24 Temmuz'da teslim yazıyor lakin kargo Hollanda'dan uçakla çıkmış muhtemelen yarın İstanbul'da olur bir günde gümrükten çeker kargoya verirler diye düşünüyorum sizce 24'ünden önce gelme ihtimali ne?

Şimdi arkadaşlar ben hazır sistem aldım geldi bir de Amazon'dan sansung marka kaliteli 1 TB SSD aldım. Ben Windows'u 1 TB daha kaliteli SSD'ye mi kurayım yoksa 500 TB'lik sistem içinde gelene mi? Windows kaliteli SSD de olursa mı oyunlarda daha iyi performans alırım yoksa oyunların kaliteli SSD de olması yeterli mi?

Not: Amazon'dan aldıgım SSD 24 Temmuz'da teslim yazıyor lakin kargo Hollanda'dan uçakla çıkmış muhtemelen yarın İstanbul'da olur bir günde gümrükten çeker kargoya verirler diye düşünüyorum sizce 24'ünden önce gelme ihtimali ne?
Sansung? 500TB? Kalite?

Windows'un hızlı olmasını istiyorsanız kaliteli olana kurun, sadece oyunlar hızlı olsun yeter diyorsanız gerek yok. Zaten ortalama bir SSD Windows'u hızlı kullanmanız için yeterlidir.

İki nedenden dolayı 1TB lik SSD ye kurun.
1- SSD lerin performansı boyutu ile doğru orantılı olarak daha uzun süre iyi kalır.
2- Elbette ki kaliteli olmasıda mutlak bir neden.

Örnek: SSD nin hızı zamanla düşecek, bu kaçınılmaz.
Aynı kalitede olan iki SSD den 500GB olanın hızı 1 yıl sonra düşmeye başlayacak ise ise 1TB olanın hızı iki yıl sonra düşmeye başlar. Ben olsam her halükarda büyük olana kurardım çünkü 500GB olan iki kat kaliteli değilse 1TB olan daha daha uzun süre dayanacak demektir.

Son düzenleme:
Sansung? 500TB? Kalite?

Samsung'un kalitesiz SSD'si mi var kardeş ya da kaç seçenek var EVO 850'dir 870'dir 900 serisidir ne fark eder. Bu arada EVO Plus 970 M.2 SSD 1 TB SSD. Digeride 500 GB'lik bir SSD önemi yok Samsung, Kingston, westen digital değil yani X SSD markası.

Samsung'un kalitesiz SSD'si mi var kardeş ya da kaç seçenek var EVO 850'dir 870'dir 900 serisidir ne fark eder. Bu arada EVO Plus 970 M.2 SSD 1 TB SSD. Digeride 500 GB'lik bir SSD önemi yok Samsung, Kingston, westen digital değil yani X SSD markası.

Hayır sansung yazınca farklı marka zantnettim. Ama kurmanız gereken M.2 olan. Yoksa bende Samsung kullanıyorum

Hayır sansung yazınca farklı marka zantnettim. Ama kurmanız gereken M.2 olan. Yoksa bende Samsung kullanıyorum.

Aferin sana aynen böyle yazım hatalarını takip et. Hatta ben senin yerine olsam Technopat sosyele moderatörlük için başvururum. Hatta yazım hatasını bildirerek başla bence göreve 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı