Düşük internet hızı sorunu

maks19

Hectopat
Arkadaşlar 16 mb internetimiz var, modemin yanında 15 mb, iki oda ileride 14 mb hız alıyorum yaptığım testlere göre. Testleri telefon ile yapıyorum. Bir üst kattaki odada yine telefonla hız testimizde 4 mb yazıyor. Aynı odada bulunan masaüstü yeni bilgisayarda hız testi çok ilginçtir 50kb yazıyor. Nedense son bir kaç gündür bu şekilde. Önceki günlerde de hız yine 3-4 mb oluyordu. Havalar çok sıcak ondan mı acaba diye düşünüyorum. Bilgisayar iMac 5K bu arada.

Adil kullanım aşılmadı hız gelişi normal. Ben modemden şüpheleniyorum bunu nasıl çözeriz sorun nedir acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Havaların sıcaklığıyla alakası olduğunu sanmıyorum. Bilgisayarın modem ile aynı odada mı? Ethernet kablosuyla internete bağlanıp hız testi sonuçlarını yazar mısın?

Modem alt katta bilgisayarın olduğu katta telefonla test yapıyorum 3-4 mb yazıyor testte. Aynı test bilgisayarda yapınca o odada 50kb yazıyor. Bir kaç gün önce böyle değildi 3-4 dü 3-4 ü normal sayıyorum modemden ve mesafeden dolayı. Acaba telefon pc den daha mı iyi bağlanıyor.

Olabilir, herhangi bir şekilde bilgisayarı alt kata indirip test edebilirseniz ve eğer hız olması gereken kadar hızlı olursa mesafe yüzündendir.
Evde birden fazla wifi ağı varsa düşük güçtekine bağlanıyor da olabilir.

Modemi bilgisayarın yanına getirdim ve makaimum 300 kb oldu hız. Ve hız dsürekli düşüşler yaşıyor 50kb -10kb lere düşüyor geri 300 kb ye çıkıyor. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum

Modemi bilgisayarın yanına getirdim ve makaimum 300 kb oldu hız. Ve hız dsürekli düşüşler yaşıyor 50kb -10kb lere düşüyor geri 300 kb ye çıkıyor. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum
Bilgisayarın Wi-Fi modülünde bir arıza olabilir. Apple teknik servisini arayıp yardım isteyebilirsin.
Telefon numarası: 00800448829878
Destek ve servis için Apple ile irtibat kurma

Bilgisayar yeni ve sorunu yok diye düşünüyorum. Telefondanda düşüş yükseliş oluyor. Turktelekom ile görüştüm. Sorun yok hatlarda dediler. Acaba sorunun modemde olup olmadığını nasıl test ederiz ? Birde bazı menzil uzatıcı cihazlar var onlardan aldım pc nin yanına bir tane taksam nasıl olur ?

Aynı noktadan farklı bilgisayarda aynı sonuçları verdi bugün. Modemin yanına geldiğimde vermesi gerek hızın aynısını veriyor 16mb den 14 veriyor. Normal. Bu rakamlar telefon ile. Telefonu bilgisayarın yanına götürdüğümde kayıp yine var ama cuzi miktarda. Fakat aynı noktadan pc ile yada pcler ile denediğimde 300kb diyor. Çok ilginç gerçekten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı