Sürprizbozan Düşük Onurlu Arthur Morgan Neden "Ezik" Bir Karakter?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

513252

Hectopat
Makaleler
2
Düşük Onurlu Arthur Morgan Neden "Ezik" Bir Karakter?

Oyunu hem düşük onurlu, hem de yüksek onurlu olarak deneyimlemiş birisi olarak; Arthur Morgan'a düşük onurun yakışmadığını düşünüyorum. Verem olduğunu öğrendikten sonra, hayatını mahvettiğini; önem verdiği ve sadık olduğu tek şey olan çetesinin ve benimsediği fikirlerin çok çelişkili olduğunu fark eder Arthur Morgan. İşte burada, sizin seçimleriniz Arthur'un sonraki hamlesini belirler.

Bu kısmı, bir algoritma olarak tasarladım:

1691697709682.png

Siz, Arthur Morgan'a hangi kaderi layık görüyorsunuz?

Güçlü insanlar, kefareti hak eder. Ezik, zayıf insanlar ise; potansiyellerini bir hiç sayıp ölümü beklerler.

Hepimiz, Arthur Morgan'ınkine Benzeyen Bir Durumdayız
Bence, hepimiz çeşitli zorluklardan geçiyoruz. Bir düşünün, hayatınız harika mı? Hayatlarımızdan memnun olsak bile, bazen güvendiğimiz kişileri; önemsediğimiz şeyleri gözden geçirmemiz gerekebilir.

Not: Anlatım tarzımı veya üslubumu kötü bulduysanız, özür dilerim. Beni eleştirerek hatalarımı öğrenmeme yardımcı olabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Evet düşük onurlu Arthur oyunun temel gidişatı ve senaryosuna da uygun değil bence. Bunu bir kenara bırakırsak korkağın teki. Bazıları oldukça "badass" dese de öyle değil. Kolay yolu seçenler her zaman zordan korkanlardır çünkü. Düşük onurlu Arthur kolayı seçen, yüzleşmekten korkan, bir şeyleri düzeltemeyecek kadar da güçsüz.

Çok detay aramaya gerek yok, kötüler güçlüdür, iyiler de zayıftır.

Yeni konular

Geri
Yukarı