Düşük-orta-yüksek bütçeli sistem bileşenleri

Forumdaki ana kategorim Bilgisayar Toplama alanı olmasına rağmen ekran kartlarının uçmasından dolayı artık pek elimi süresim gelmiyor bu kategoriye. Mükemmel sistem diziyorum, ekran kartı yok. :(

Hazır sistem önerince de çok güzel parçaları kaçırıyorsun. İki ucu...
Katılıyorum. Mining sağ olsun. 3000 serisi kartların fiyatlarını tahmin etmek zorunda kalıyorum. Fiyatlar düzelmezse en az 50 kişi linç edecek beni. 😁

Telefonda olmamdan dolayı çok detaylı inceleyemiyorum. Ama gayet alternatifi bol ve detaylı bir liste gibi gözüküyor.
Bu arada @RPM hocamın banı ne zaman açılıyor?
Galiba 1 aylık yemişti. Yakın zamanda açılır.

Elinize sağlık hocam.

Bir tane olumsuz eleştirim var o da şu:

Düşük bütçede en kısılmaması gereken bileşenlerden kısmışsınız, A320 çipsetli anakartlar çok iyi değil en kalitelisi olsa bile tercih edilmemesi gerekiyor.

İlk sistemdeki VX Plus yerine bence SHP650 V2 koyulabilirdi ikisi de çok süper değil ancak indirimde alınabilecek bir model.

Telefonda olmamdan dolayı çok detaylı inceleyemiyorum. Ama gayet alternatifi bol ve detaylı bir liste gibi gözüküyor.
Bu arada @RPM hocamın banı ne zaman açılıyor?
Muhtemelen bu mesajım silinecek fakat ben gene de sorayım. Geçen açılan konudan bir şeyler anladım fakat inanmamak istiyorum. RPM neden ban yedi? Açıklarsanız sevinirim.

P600S neden 3700 TL'lik linki koydun ki? 1800 TL'ye var. :D

Ek olarak, M.2 yuvası olmayan anakartları önermiyorum, o kadar da giriş seviyesi olmamalı. 40-50 TL verilip, M.2 içeren anakart konabilir. H410M-F yerine -k veya Pro konabilir.

Güzel konu.

Görmedim hocam onu ya. Teşekkürler.

Muhtemelen bu mesajım silinecek fakat ben gene de sorayım. Geçen açılan konudan bir şeyler anladım fakat inanmamak istiyorum. RPM neden ban yedi? Açıklarsanız sevinirim.
Sebebini biliyorum ama maalesef bunu söylemem uygun olmaz.

Ama verilen cezanın o konu ile alakası yok.

Elinize sağlık hocam.

Bir tane olumsuz eleştirim var o da şu:

Düşük bütçede en kısılmaması gereken bileşenlerden kısmışsınız, A320 çipsetli anakartlar çok iyi değil en kalitelisi olsa bile tercih edilmemesi gerekiyor.

İlk sistemdeki VX Plus yerine bence SHP650 V2 koyulabilirdi ikisi de çok süper değil ancak indirimde alınabilecek bir model.

Hocam ilk başta B450 S2H V2 koydum ilk sisteme. A8 9600 desteği göremedim fakat olmaması saçma zaten ikisi birbirine uyumlu. Onun yüzünden A320M apro koydum.
sebebini biliyorum ama maalesef bunu söylemem uygun olmaz.

Ama verilen cezanın o konu ile alakası yok.

Ya çıkın söyleyin kimden korkuyoruz.

Arkadaşlar yüksek RPM ve van der Linde'yi Discord'da dediklerine göre beğeni grupları var diye banladılar 1 ay.

Hocam ilk başta B450 S2H V2 koydum ilk sisteme. A8 9600 desteği göremedim fakat olmaması saçma zaten ikisi birbirine uyumlu. Onun yüzünden A320M apro koydum.

Arkadaşlar yüksek RPM ve van der Linde'yi Discord'da dediklerine göre beğeni grupları var diye banladılar 1 ay.
A320 konmasında sıkıntı yok, tabii A320'ye gidip de Ryzen 5 3600 falan takmadığınız sürece. :D CPB açıkken 100W görebilen değişik bir işlemci. Ancak arada 80-90 TL'den az bir fark varsa B450 kesinlikle daha iyi bir tercih, farka da değer.

Sistem toplama konularında takılmayan kişilerin etikette olması ve vaktimin çoğunu PC toplama konularında geçiren kendimin listede olmaması üzdü :(. Onun dışında elinize sağlık. Emek vermişsiniz.

bu arada söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Mesela Enes hocam mavi ekran konularında çok bilgili biri. Sadece bu bölümde pek takılmadığını belirtmek istedim.

Hocam sizi inanın ki unuttum. Bu etiketleme mevzusunu kafam göre yaptığımdan oldu. Öncelikle özür diliyorum, bir dahaki sefere kaçmaz gözümden :D

Bu dedikodulara bir son getireyim. :)

@RPM Çoklu hesap nedeni ile 1 ay yasaklandı, yakın zamanda açılacak.

@Van Der Linde ‘nin yasağı yok diye biliyorum.

Geri
Yukarı