Düşük puanlı liseye gitme kaygısı

Lise gerçekten önemli fakat bu yaşlarda 4-5 saat uyumaman, günde 8 saat civarı uyku uyuman daha da önemli. İleride sağlık sorunlarıyla cebelleşirsin; bu hastalıklar da lise diplomana bakmaz. Uykunu düzelt, sınava hazırlan, şimdiden hayırlı olsun.

Hiç kusura bakma abartı çalışmadım günde 3 4 saat sadece. Geri kalan zamanda oyun oynadım. Sonuç: Tosçelik Fen Lisesi. Hatay'ın en iyi lisesi. O kadar abartmayın soruları anlasan yeterli.

Ders çalışan birisiydim. Yaşım 14, hedefim Galatasaray lisesi. Çok çalışan birisiydim. Hatta günlük 4 5 saat uyuyup bayağı ders çalışıyordum. Bazen sabahtan diğer sabaha kadar pazar günlerimde bile araştırma yapıyordum veya fizik öğreniyordum. Uyurken aklıma hep düşünceler geliyordu. Hayalimdeki meslek mucit olmaktı. Hatta dünyada olmayan bir icadı bile buldum yani araştırmama göre ve sonra arkadaşlarım beni oyuna çağırıyordu ve pazar günleri bıraktığım bir oyunu oynuyordum. Her zaman olmasa da bir gün daha fazla oynadım ve bağımlılık yaptı arkadaş ortamı çok iyiydi. Kimse evdeki gibi üstüme baskı kurmuyordu. Ders çalıştığım vakitlerde çok baskı oluyordu bana ve değişik durumla oyundakı o sıcak arkadaş ortamı derken oynamaya başladım. Tekrar turnuvalara falan katıldım, yeni takımımız daha iyi ama bu eğer arkadaşım oyunu bıraktı kendimi derslere verdi. 15 ay boyunca oynamicak oyunu, beni çağırdı oynadık. Sonra kendisi bıraktı, ben böyle kaldım gibi hissediyorum. Arkadaşıma lafım yok ama böyle hissediyorum. LGS'ye çok az kaldı. Hala konularım var ve Galatasaray lisesini çok istiyorum. Kazanabilir miyim kazanamaz mıyım bilmiyorum ama kazanamazsam büyük ihtimalle hayatım mahvolucak gibi hissediyorum. Düşük puanlı bir liseye gidersem belki ailemde üzülebilir. Ben de üzülürüm, hayatım mahvolmuş gibi pes etmek yok. Evet daha üniversite var ama ne yapacağım bilmiyorum. Buraya danışmak istedim, ne öneriniz var? Dediklerim troll değildir.

Galatasaray lisesi iyi fakat diğer liselerde çöp değil merak etme.

Ders çalışan birisiydim. Yaşım 14, hedefim Galatasaray lisesi. Çok çalışan birisiydim. Hatta günlük 4 5 saat uyuyup bayağı ders çalışıyordum. Bazen sabahtan diğer sabaha kadar pazar günlerimde bile araştırma yapıyordum veya fizik öğreniyordum. Uyurken aklıma hep düşünceler geliyordu. Hayalimdeki meslek mucit olmaktı. Hatta dünyada olmayan bir icadı bile buldum yani araştırmama göre ve sonra arkadaşlarım beni oyuna çağırıyordu ve pazar günleri bıraktığım bir oyunu oynuyordum. Her zaman olmasada bir gün daha fazla oynadım ve bağımlılık yaptı arkadaş ortamı çok iyiydi. Kimse evdeki gibi üstüme baskı kurmuyordu. Ders çalıştığım vakitlerde çok baskı oluyordu bana ve değişik durumla oyundakı o sıcak arkadaş ortamı derken oynamaya başladım. Tekrar turnuvalara falan katıldım, yeni takımımız daha iyi ama bu eğer arkadaşım oyunu bıraktı kendimi derslere verdi. 15 ay boyunca oynamicak oyunu, beni çağırdı oynadık. Sonra kendisi bıraktı, ben böyle kaldım gibi hissediyorum. Arkadaşıma lafım yok ama böyle hissediyorum. LGS'ye çok az kaldı. Hala konularım var ve Galatasaray lisesini çok istiyorum. Kazanabilir miyim kazanamaz mıyım bilmiyorum ama kazanamazsam büyük ihtimalle hayatım mahvolucak gibi hissediyorum. Düşük puanlı bir liseye gidersem belki ailemde üzülebilir. Ben de üzülürüm, hayatım mahvolmuş gibi pes etmek yok. Evet daha üniversite var ama ne yapacağım bilmiyorum. Buraya danışmak istedim, ne öneriniz var? Dediklerim troll değildir.
Deneme netlerin nasıl ? Denemeler az çok hangi aralıkta yapacağını gösterecektir .

Kazanamazsam büyük ihtimalle hayatım mahvolucak gibi hissediyorum.

Hangi liseye giderseniz gidin dersleriniz kendi çabaladığınız kadar iyi olacak. Yani gittiğiniz lisede yeterince iyi ders çalışırsanız Nerede olduğunuz pek de bir önemi olmaz. Galatasaray lisesini kazanınca hayatınız tamamen kurtulmayacağı gibi Galatasaray lisesi dışındaki liselere veya nitelikli olmayan liselere gidince hayatınız mahvolmayacak. Önemli olan gittiğiniz yerde ne kadar çabaladığınız.

Geri
Yukarı