Düşük sağlıklı diskin ömrü ne kadar kalmıştır?

lakeshow

Hectopat
Nisan'ın ortasına geldiğimiz şu günlerde eski konumu hortlatmak istedim.

Acaba "artık bu diske ayrılan sürenin sonuna mı geldim?" diye düşünüyorum.

Detaylar şu şekilde.

Dosya Ekleri

• 1x.jpeg
    1x.jpeg
    279,2 KB · Görüntüleme: 37
  • 2x.jpeg
    2x.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 36
Bad sektörler sistem dosyalarına atlamadığı sürece kullanırsın. Atlarsa Windows Boot etmez ancak harici HDD kutusu ile bad sektörden etkilenmeyen verilerini yine kurtarırsın.

Halk arasında sanıldığının aksine birden çöp olmuyor HDD'ler. Bozuk kısımlar gidiyor sadece.

Bu saat'den sonra harddiske çok daha iyi bakmalısınız. Bad sektörler yine çoğalacaktır ancak daha hızlı oluşmaması için diski ani elektrik kesintilerine uğratmayın, açılış ve kapanış tam bitmeden reset tuşuna uzun basıp bilgisayarı kapatmayın. Birde dosya kopyalarken kafa atma sesi geliyorsa o diskten derhal dosyaları başka diske atın. Kafa atma sorunu bad sektörleri arttıran, sağlam sektörleri kullanılamaz hale sokan fiziksel bir sorundur.

Son düzenleme:
Windows'u çalıştırmıyorum bu harici diskten, bu sadece müzik-oyun-NBA maçları gibi dosyaların yer aldığı bir disk.

Yine Seagate'in 4 TB'lık harici diskine bakıyordum dünden beri ama, bilemedim ne yapacağımı henüz.

HDD Regenerator ile 5 küsur saat süren bir test yaptırdım. Sonuçlar şöyle çıktı ve bunun hemen sonrasında Hard Disk Sentinel'e girdim, orada da şöyle oldu bir anda durum.

Aldatıcı mıdır acaba bu ani değişim?

Dosya Ekleri

• 69bd59493f249e4ea9ff601c39a0840d.jpeg
    69bd59493f249e4ea9ff601c39a0840d.jpeg
    119,5 KB · Görüntüleme: 18
  • 22.jpg
    22.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 15
Disk sağlığı nasıl yükselmiş hayret verici.

HDD regenerator bozuk sektörleri kullanıma kapatmış olabilir bu yüzden sağlık yüksek çıkıyor.

Disk sağlığı nasıl yükselmiş hayret verici.

HDD Regenerator bozuk sektörleri kullanıma kapatmış olabilir bu yüzden sağlık yüksek çıkıyor.

Ben de çok anlayamadım açıkçası. Şimdi bu verilere güvenip, disk almayı rafa mı kaldırsam diye düşünüyorum da. Eğer bir anda laaps diye cortlarsa o zaman ne yaparım onu bilemiyorum :D

Geri
Yukarı