Düşük sistem için Custom ISO önerisi

Kayra K

Decapat
Daha fazla  
Düşük sistem için Custom Windows önerilerinizi bekliyorum, şu an atlas 20H2 kullanıyorum 8.1'e kadar düşebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.1'e falan dusmene gerek yok. Valorant bilmem ne oynanmıyor. Destek kısıtlı vs.

Custom ISO'da onermiyorum. LTSC 2021 kurup gerekli 3-5 tweak'i yap. Spectre & Meltdown korumasi, Defender, UWP uygulamalar & gereksiz eklenen ozellikleri vb. hepsini kaldir. Donanimlara oncelik vermeyi ve MSI modunu iyice ogren. Gereksiz aygitlari devre disi birak. HPET & bcdedit komutlarini detaylica arastir. Bunlar FPS arttirmak icin degil.. Dusuk gecikme elde etmek ve sistemi bosa yoran seyleri devre disi birakmak icin :)

8.1'e falan dusmene gerek yok. Valorant bilmem ne oynanmıyor. Destek kısıtlı vs.

Custom ISO'da onermiyorum. LTSC 2021 kurup gerekli 3-5 Tweak'i yap. Spectre & meltdown korumasi, Defender, UWP uygulamalar & gereksiz eklenen ozellikleri vb. hepsini kaldir. Donanimlara oncelik vermeyi ve MSI modunu iyice ogren. Gereksiz aygitlari devre disi birak. HPET & BCDEdit komutlarini detaylica arastir. Bunlar FPS arttirmak icin degil. Dusuk gecikme elde etmek ve sistemi bosa yoran seyleri devre disi birakmak icin :)

5200 RPM HDD kullanan birisi için en ufak Tweak bile etki ediyor hocam o yüzden stock ISO üzerinde yapılan Tweak'ten tam performans alınmıyor. Custom ISO'larda hiç kalıntı kalmadan derinlemesine Tweak yapılıyor o yüzden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

5200 RPM HDD kullanan birisi için en ufak Tweak bile etki ediyor hocam o yüzden stock ISO üzerinde yapılan Tweak'ten tam performans alınmıyor. Custom ISO'larda hiç kalıntı kalmadan derinlemesine Tweak yapılıyor o yüzden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Herifler yazdiklarimdan baska bir sey yapmiyor ki :D WinReducer ile kokten temizlik bile Custom ISO'lardan iyidir. Onemli olan vakit, yoksa gidip custom ISO kullanabilir.

Herifler yazdiklarimdan baska bir şey yapmiyor ki :D winreducer ile kokten temizlik bile Custom ISO'lardan iyidir. Onemli olan vakit, yoksa gidip Custom ISO kullanabilir.

Ben her iki yönetmle de bir süre ISO kullandım hocam ama en performanslı Custom çalıştı belki bana öyle gelmiş olabilir bilmiyorum ama Custom ISO daha iyi geliyor bana.

Ben her iki yönetmle de bir süre ISO kullandım hocam ama en performanslı Custom çalıştı belki bana öyle gelmiş olabilir bilmiyorum ama Custom ISO daha iyi geliyor bana.

Bu seyler ile bir yere kadar, gerisi psikolojik gibi geliyor bana. Ben gercekten bu isler ile kafayi bozdum lakin hicbir sey fayda etmedi. Evet hizliymis gibi geliyor ama sanki bir sure sonra bozulup gidiyor. Belki de ben takintili birisiyim. Oyle cok kotu de bir bilgisayar yok aslinda. Giris seviyesi bile degil ancak ortalama bir sey. Kendim de duzenliyorum, her programi denedim. AtlasOS, ReviOS vb. bir cok custom ISO kuıllanmisimdir. Milyon defa format attim :D Sunu soylemeliyim ki, Windows 8.1'in hızını ve stabilliğini, asla goremedim tekrardan.

Bu seyler ile bir yere kadar, gerisi psikolojik gibi geliyor bana. Ben gercekten bu isler ile kafayi bozdum lakin hiçbir şey fayda etmedi. Evet hizliymis gibi geliyor ama sanki bir sure sonra bozulup gidiyor. Belki de ben takintili birisiyim. Oyle cok kotu de bir bilgisayar yok aslinda. Giris seviyesi bile degil ancak ortalama bir şey. Kendim de duzenliyorum, her programi denedim. AtlasOS, ReviOS vb. birçok Custom ISO kuıllanmisimdir. Milyon defa format attim :D sunu soylemeliyim ki, Windows 8.1'in hızını ve stabilliğini, asla goremedim tekrardan.

Psikoloji kısmına katılıyorum bir ara gece gündüz ISO deniyordum fakat şunu söylemeliyim ki yurt dışında ki kişilerin yaptığı ISO'lar (AtlasOS, RekOS, ReviOS) çok fazla bileşen silindiği için sistemin optimizasyonu ciddi anlamda bozuluyor.

Geri
Yukarı