Düşük sistem için stabil ve en iyi Windows 10 sürümü hangisi?

Erentiftik0

Centipat
Daha fazla  
RAM
12GB DDR3 9Cl
SSD veya HDD modeli
HDD 466GB
Ekran kartı
Nvidia geforce Gt540m 2gb
İşlemci
İntel İ5 2450m
Herkese iyi ramazanlar. Windows 8.1 kullanıyorum. Eskiden Windows 10 da kullandım fakat oyunlarda 10 FPS fark vardı. Steam'in 2024 yılında 8.1'in desteğini çekeceğini duydum. Erkenden Windows 10'a geçmek istiyorum fakat sistemim Windows 10 da daha düşük performans veriyor. Windows 10'un yeni versiyonları yerine LTSC sürümüne geçmeyi düşünüyorum. Sizce sağlıklı olur mu?

Hdd varsa en iyi windows 10 diye bir şey olamaz çünkü hdd ile win10 işkence. SSD alırsan her windows 10 sürümünü kullanabilirsin, en kararlısı pro sürümüdür.
Bu bilgiye nereden ulastiniz? Pro surumu sadece is amaciyla bazi ekstra ozellikler sunuyor. Home'dan tek farki bu. En kararlisi falan da degil. Her edisyon gayet kararli. Daha dogrusu edisyona gore kararlilik belirleyemezsiniz.

Peki hangi versiyonuna geçmeliyim yani 2015 mi 2017 mi?
2017 yilinda cikan LTSC/LTSB ISO'su yok. 2019 LTSC oneririm. Uyumluluk konularinda vb. daha iyi. Performansi da gayet iyi. Daha once HDD'li sistemlere kurulumunu yaptim. Bu arada indirme linkleri icin asagidaki konuyu kullanabilirsiniz.

Bu bilgiye nereden ulastiniz? Pro surumu sadece is amaciyla bazi ekstra ozellikler sunuyor. Home'dan tek farki bu. En kararlisi falan da degil. Her edisyon gayet kararli. Edisyona gore kararlilik belirleyemezsiniz.

2017 yilinda cikan LTSC/LTSB ISO'su yok. 2019 LTSC oneririm. Uyumluluk konularinda vb. daha iyi. Performansi da gayet iyi. Daha once HDD'li sistemlere kurulumunu yaptim.
Bu arada indirmle linkleri icin asagidaki konuyu kullanabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim kararsız kalmıştım geçip geçmemek ile geçeceğim yarın.

@Legacysystem madem begenmiyorsun yanitimi. Eksigimi soyler misin? Yanlis bilgi veren sensin burada. Ben geldim belirttim eksigini. Sen de gel belirt. Emoji birakip kacmayin.

@Legacysystem madem begenmiyorsun yanitimi. Eksigimi soyler misin? Yanlis bilgi veren sensin burda. Ben geldim belirttim eksigini. Sen de gel belirt. Emoji birakip kacmayin.
Kendi fikrini yazmak ne zamandan beri yanlış bilgi oluyor, adamın konusunun altında senle polemiğe mi gireyim şimdi? Windows 10 da dahil önceki windows sürümleri de dahil, Home sürümü ile Pro veya Ultimate sürümleri arasındaki farkı kullanıp deneyimlemediysen ne diyeyim ki şimdi ben sana?

Kendi fikrini yazmak ne zamandan beri yanlış bilgi oluyor, adamın konusunun altında senle polemiğe mi gireyim şimdi? Windows 10 da dahil önceki windows sürümleri de dahil, Home sürümü ile Pro veya Ultimate sürümleri arasındaki farkı kullanıp deneyimlemediysen ne diyeyim ki şimdi ben sana?
Kendi fikrini degil. Cogu kisi tarafindan bilinen gercek bilgiyi yazmalisin. Tartismaya devam edecegine, gereksiz uzatacagina internetten 2 sn arastirma yapsan anlayacaksin da, neyse. En az 150-200 defa Windows kurulumu yapmisimdir. Bahsettigim surumlerin hepsini deneyimledim. Ayrica illa deneyimlemene de gerek yok. Dedigim gibi azcik arastirma yapsan gorursun yanildigini.
"Kullanıcıların çoğu için Windows 10 Home sürümü yeterli olacaktır. PC'nizi yalnızca oyun oynamak için kullanıyorsanız, Pro'ya geçmenin hiçbir faydası yoktur. Pro sürümünün ek işlevleri, ileri düzey kullanıcılar için bile büyük ölçüde iş ve güvenliğe odaklanmıştır.

Bu özelliklerin çoğu için sunulan ücretsiz alternatiflerle, Home sürümünün ihtiyacınız olan her şeyi sağlaması muhtemeldir." (TR Ceviri)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı