Düşük sistemler işletim sistemi önerisi

SkyHawking

Hectopat
Merhaba.
Kardeşim çok düşük sistemli bilgisayar kullanmakta (1000 lira bandında kasalar). Windows 10 kurulu ancak bilgisayar gereğinden fazla kasıyor ve açılmıyor.

Bu sebeple yeni işletim sistemi yükleyeceğim.
Windows 7 Home.
Windows 8.1

İkisi arasında kaldım, hangisini önerirsiniz?

Windows 8.1 normal sürüm veya Single Language x64 kurabilirsiniz. Ama ürün anahtarı alıp etkinleştirme açısından piyasada en çok Pro sürümün anahtarı var. Ben de çöpten farksız bir sisteme sahibim. Windows 8.1 Pro'da kasmıyordu. İleride SSD takviyesi yapılırsa Windows 10'a geri geçebilir. Ama HDD ile Windows 10 kullanılmaz. Kullandığım bir program bu sene sonu Windows 7, 8.1'e desteği keseceği için HDD ile Windows 10 kullanmak gibi bir eziyet çekmek zorundayım.

64 Bit kurun o zaman.
Teşekkür ederim. Ben de 81. pro lisans anahtarı var bunu SL için kullanabilir miyim?
Windows 8.1 normal sürüm veya Single Language x64 kurabilirsiniz. Ama ürün anahtarı alıp etkinleştirme açısından piyasada en çok Pro sürümün anahtarı var. Ben de çöpten farksız bir sisteme sahibim. Windows 8.1 Pro'da kasmıyordu. İleride SSD takviyesi yapılırsa Windows 10'a geri geçebilir. Ama HDD ile Windows 10 kullanılmaz. Kullandığım bir program bu sene sonu Windows 7, 8.1'e desteği keseceği için HDD ile Windows 10 kullanmak gibi bir eziyet çekmek zorundayım.
Teşekkür ederim. 81. SL indiriyorum şu anda. Üniversitem bana 8.1 pro lisansı veriyor, bunu SL için de kullanabilme imkanım var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı