Düşük ve yüksek grafikte aynı FPS sorunu

Daha fazla  
CS:GO, LoL ve benzeri oyunlarda düşük ve yüksek ayarlara aldığım zaman aynı FPS'i alıyorum. Güç seçeneklerinden yüksek performans seçili. Ekran kartı ayarlarında tüm ayarları maksimum performansa alsam bile fark etmiyor. Sürücüler, oyunlar ve sistem güncel. O.C yaptığımdan dolayı düşündüm ama programı silsem de fark olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemini biz mi tahmin edeceğiz? Genelde bu sorun işlemci darboğazından kaynaklanır.
Sistemin güçlü ise oyun içerisinden V-Sync, Nvidia Ayarlarından Düşey Senkronizasyon ya da AMD ayarlarından da kare hızı hedef kontrolu açmış olabilirsin. Bunların hepsinin kapalı olması gerek.

Son düzenleme:
Sistemim:
  • i3 4160 3,60 GHz CPU
  • ASUS GTX 1050 2GB Expedition
  • 4GB RAM

V-Sync (Düşey Senkronizasyon)'ten kaynaklanıyor olabilir. Kapatıp de.ne bir de.
Deneyeyim bir hocam.

V-Sync (Düşey Senkronizasyon)'ten kaynaklanıyor olabilir. Kapatıp dene bir de.

Kapatıp denedim ama bir değişiklik yok gibi. Her şeyi performans moduna mı alsam?

CS:GO'da iken CPU kullanımı %50-60 civarında, GPU kullanımı ise %20-30 arası.

• CS:GO maksimum ayarlarda ortalama 150 FPS
  • Payday 2 maksimum ayarlarda ortalama 170 FPS
  • LoL maksimum ayarlarda ortalama 140 FPS
  • The Witcher 3 Wild Hunt orta ayarlarda 40-70 FPS
Al da dene bakalım. Anlamadım sorun neyden kaynaklıyor ama YouTube'dan testleri izliyorum, darboğaz yok, sorun yok.
Onu denedim bir sonuç alamadım. Tüm her şeyi yüksek performans yaptım ama FPS değişmiyor.

Sistem:
  • i3 4160 3,60 GHz CPU
  • ASUS GTX 1050 2GB Expedition
  • 4GB RAM
Oyunlarda kaç FPS alıyorsun? Bir de 4GB RAM artık yetersiz. RAM'ini 8GB'a yükselt.
Evet RAM yükseltmem lazım. Çok yüksek RAM gerektiren oyunlardan bahsedecek olursak malum FPS artmıyor, düşürsem bile aynı kalıyor.

FPS değerlerin gayet yüksek zaten, herhangi bir sıkıntı yok. Oynadığın oyunlar(Witcher 3 hariç) GTX 1050 için çerez. O yüzden ekran kartı tamamını kullanmaya ihtiyaç duymuyor. Bu tarz durumlarda ayarları sonuna kadar açmalısın ki GPU kullanımı artsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı