Düşük Yazma Hızı / Hızlı Azalan Sağlık - Toshiba OCZ RC500 M.2

S.AVCI

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB'lık M.2 SSD'me okuma/yazma testi yapıp sağlık durumunu kontrol ettim. Yazma hızı vaadedilen 1600 MB'ın çok altında ve sağlığının aşırı hızlı azaldığını fark ettim. Firmware güncellemesi yaptım ancak etkisi olmadı. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Garantiye yollayacağım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Ekran Görüntüsü (112).png

Ekran Görüntüsü (113).png

Benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılar;

TOSHIBA OCZ 500GB RC500'ün 2 haftada sağlığı %97'ye düştü

Toshiba OCZ RC500 düşük yazma hızı sorunu

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki %90 olmuştur ve bu yıl ocak 27 de almıştım. Sanırım, Windows disk birleştirme yaparak ömrünü tüketiyor, ben kapattım ve o zamandan beri yavaşladı.

Bende TR200 240GB var. Aynı sorunları yaşadım. 3 kere 0 ürün ile değişimi yapıldı ve hala sorun devam ediyor.

İndirim varken 240 ₺ almıştım. Yoksa canım çok yanarmış.

Garantiye gönderin, %90 0 ürün verirler. Eğer sorun devam ederse Tüketici Hakem Heyetine başvurun ve para iadesi alın.

Bende TR200 240GB var. Aynı sorunları yaşadım. 3 kere 0 ürün ile değişimi yapıldı ve hala sorun devam ediyor.

İndirim varken 240 ₺ almıştım. Yoksa canım çok yanarmış.

Garantiye gönderin, %90 0 ürün verirler. Eğer sorun devam ederse Tüketici Hakem Heyetine başvurun ve para iadesi alın.
Sağolun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı