Düşük yükte kalitesiz PSU kullanılabilir mi?

Bütçe
900

YAVUZKAGAN

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, 12100F+RX6400 sistem toplayacağım. 250W bu sisteme çok rahat yeter. Ama düşük wattlı kaliteli bir PSU bulamadım. En az 500W o da çok pahalı.

(bu kasayı daha önce aldım, görünüş ve hava akışı önemli değil çözdüm onları)

İçindeki PSU dandik ama yüke binmese de sıkıntı olur mu? Düşük wattlı kaliteli ucuz bir PSU önerebilir misiniz?

(900TL kasa+PSU)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 12100F+RX6400 sistem toplayacağım. 250W bu sisteme çok rahat yeter. Ama düşük wattlı kaliteli bir PSU bulamadım. En az 500W o da çok pahalı.

(Bu kasayı daha önce aldım, görünüş ve hava akışı önemli değil çözdüm onları)

İçindeki PSU dandik ama yüke binmese de sıkıntı olur mu? Düşük wattlı kaliteli ucuz bir PSU önerebilir misiniz?

(900TL kasa+PSU)

Kesinlikle eceline susamak olur. Bütün sistemin bu PSU'ya bağlı olacak az yük çekse bile 250W bir PSU'nun %100'ü yapıyor sonuçta. Ayrıca sistemin bileşenlerini bozabilir kesinlikle paradan kaçılacak veya kalitesiz olsa da olur denilecek bir konu değil bence.

O bütçeye sadece Teknobiyotik üzerinden outlet kasa ve VX Plus 400 alabilirsiniz. Sistem zaten düşük güç tüketiyor ama yine de kullanmamak iyi olur. En mantıklısı aşağıdakiler gibi duruyor.

(bu kasayı daha önce aldım, görünüş ve hava akışı önemli değil çözdüm onları)

(900TL kasa+PSU)
Mesele yükte kullanmak değil ki. Aktif PFC korumaları yoksa, elektrik kesilmesi durumunda burnuna kötü kokular gelebilir. He gelipte kasayı koklama kasadan mı geliyor diye o koku cebinden cüzdanından gelir bilmem anlatabildim mi? 😊. İngilizlerinmi bilmiyorum ama güzel bir söz vardır “ Kalitesiz mal kullanacak kadar zengin değilim “ diye.

Google'da çok rahat "PSU calculator" bulabilirsin. Sistemine 250W PSU yetmez diye düşünüyorum bir hesapla ona göre bak. İlla kaliteli düşük watt PSU istiyorum diyorsan da Zalman 300W PSU önerebilirim. 250W kolay kolay bulamazsın genelde 100'ün katları şeklinde üretiliyor.

Link tiklanmiyor duzenleyin. Ayrıca.

O bütçeye sadece Teknobiyotik üzerinden outlet kasa ve VX Plus 400 alabilirsiniz. Sistem zaten düşük güç tüketiyor ama yine de kullanmamak iyi olur. En mantıklısı aşağıdakiler gibi duruyor.

Bu arkadaşın attığı linkler gerçekten iyi tavsiye ederim. Ayrıca 250W yetmez çünkü 12V kanalından en fazla 130-140 watt guc sağlıyordur.

Teşekkürler. Muhtemelen Aerocool 400W'ı alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı