Düşündüğün, araştırdığın, gördüğün bir şeye tekrar rastlamak

Başlık yeterince açıklayıcı oldu mu bilemiyorum ancak lütfen başlık olduğu gibi kalsın. Gelelim detaylara, ben 2-3 yıldır bunun farkındayım ama araştırmak istediğim zaman bir bilgi bulamıyorum.

Örnek vermeye çalışayım; bir konu, kişi, herhangi bir şey araştırıyorum, izliyorum, okuyorum. Belki 1 saat, belki 1 gün, belki 1 ay ama fazlası değil; bu süre zarflarında bu güncel olarak bir haber, gündem, belki ülke belki dünyayı, ya da sadece beni etkileyecek haberler olarak karşıma çıkıyor. Tabii her şeyde olmuyor.

Defalarca yaşadım bu durumu. Bilgi bulamamam belki bunun ne olduğunu tam olarak bilmememden kaynaklıdır. Son çare olarak buraya yazmak istedim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Başlık yeterince açıklayıcı oldu mu bilemiyorum ancak lütfen başlık olduğu gibi kalsın. Gelelim detaylara, ben 2-3 yıldır bunun farkındayım ama araştırmak istediğim zaman bir bilgi bulamıyorum.

Örnek vermeye çalışayım; bir konu, kişi, herhangi bir şey araştırıyorum, izliyorum, okuyorum. Belki 1 saat, belki 1 gün, belki 1 ay ama fazlası değil; bu süre zarflarında bu güncel olarak bir haber, gündem, belki ülke belki dünyayı, ya da sadece beni etkileyecek haberler olarak karşıma çıkıyor. Tabii her şeyde olmuyor.

Defalarca yaşadım bu durumu. Bilgi bulamamam belki bunun ne olduğunu tam olarak bilmememden kaynaklıdır. Son çare olarak buraya yazmak istedim. Teşekkür ederim.
Rüyamda GTA 5 karakteri olarak yaşıyordum, arabada kaza yapıp savruldum, diğer gün minibüs çarptı...

Algıda seçicilik deniyor buna galiba. Aynı şeyi ben çok sıkça yaşıyorum ve hala şaşırıyorum. Konuyla alakalı araştırma yaptığın için bilgiler taze kalıyor. Yakın vakitte de karşılaştığın zaman direkt aklın seçiyor onu.

Gerçekten çok ilginç, paralel evren biraz anlamlı geliyor ama paralel evren ne kadar kabul görüyor ona bakmam lazım.
Paralel evren var olma ihtimali çok yüksektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı