Düz Endüstri meslek'den Anadolu Dil Bölümü Nakil

deadfrezee07

Hectopat
Daha fazla  
Nakil istiyorum ama çok kararsızım. Arkadaşlar 11. sınıf okuyacağım gelecek sene bu sene dondurdum tekrar başlayacağım. Anadolu lisesi dil bölümüne geçeceğim ama çevremdekiler delirmişim gibi bakıyor. Çok zor olduğunu ve meslek lisesinden geçmenin zorluğundan bahsediyorlar ama istemediğim bi bölümdede dondurmak zorunda kaldım. İngilizceyi, yabancı dilleri çok sevdiğimden okulda sınavlardaki birnciliklerimden ikinciliklerimden dolayı kendime güvenip geçmek istedim. Bir anadolu lisesine gidip müdürle konuştum nakilin olabileceğini ancak Mayıs'ın sonuna kadar gelip kayıt yaptırmam gerektiğini yoksa yer bulmanın cok zorlaşacağını söyledi.

9.sınıf karne notum:68
10. sınıf karne notum: 60

Okuduğum bölüm Düz Endüstri meslek lisesi Elektrik Elektronik.
Lütfen birisi beni bilgilendirebilir mi? Bu şekildeki bir öğrencinin anadolu lisesinde neden yapamayacağı yada anadolu lisesinin niye bana çok zor geleceği. Ben sanmıyorum zorlanacağımı dil bölümünde. Bu seneki sistemdede artık 11. sınıfta seçiliyor. Bölüm herkes eşit olmuyormu yani ben emlden geliyorum ama sonucta 0 bilgi olmıycak mı herkes yeni bölüm seçtiğinden ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim geçmen. Dili seviyorsan kesinlikle geç. Dili iyi derece öğrenip yanında da başka bir konuda kendini geliştirdin mi hiçbir sorun yaşamazsın iş hayatında. Bir de dil her yerde lazım olur. İleride ülkeyi terk etmek istediğinde Ortadoğu ülkelerine gitmeyeceğine göre...

Benim önerim geçmen. Dili seviyorsan kesinlikle geç. Dili iyi derece öğrenip yanında da başka bir konuda kendini geliştirdin mi hiçbir sorun yaşamazsın iş hayatında. Bir de dil her yerde lazım olur. İleride ülkeyi terk etmek istediğinde Ortadoğu ülkelerine gitmeyeceğine göre...

Öncelikle cevabınız için teşekkürler hocam ama ben daha çok şunu merak ediyorum benim gibi düz eml de okuyan puanları bu şekilde olan birisi dil bölümünde başarısız olur mu evet dil'i bayağı bi seviyorum 10 larca yabancı dizi seyrediyorum hatta şu sıralar geliştirmek adına ingilizce hikaye kitabı serisine başladım 2.kitaptayım ve yan sayfada türkçesi var şuana kadar yazanların yaklaşık yüzde 70 kısmını doğru çevirdim geliştirmek adına yaptığım daha fazla şey var ama en azından 11. sınıfların işledikleri konuları ve zorluğu hakkında ufacık bir bilgim olsa içim rahatlayacak anlıyıcağınız etrafımdakilerin dedikleri kafamı allak bullak etti iyice gözümde büyüdü zorluğu anadolu lisesinin dil bölümünün falan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı