Düz liseden açık liseye geçme

Açık liseye geç, sonra da dersleri salla, ileride kafanı duvarlara vur. Git bir akrabana de ki benim sağlam bir dayağa ihtiyacım var. Ama sağlam bir dayak. Böyle en az bi iki kemiğimi kıracak bir dayak.

O dayağı yedikten sonra hayata bakış açında devasa bir fark olacak. Olmazsa part time bir fırında çalış. Ekmek dağıtımı yap.

Ağabey ne yaptın :D
Ben açıktan liseyi bitirip belki üniversiteye giderim diye düşünüyorum.
Bu arada antalya'daki tuttuğumuz evin altında fırın varmış peder bey orada çalış dedi ama ben illa bakkalda çalışacağım.

Açık lise okulu bırakıp hovardalığa başlayan, hem okumayıp hemde baba parası yemenin ağırlığı ile işe giren, yıllarını heba ettikten sonra kafasına dank edip okula devam etmek isteyenlerin tercihidir yani pişmanlık duyanların,bunun sana en güzel ders olması lazım.
Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, öğretmen olarak defalarca işittiğim, ah çekerek itiraf eden ama umudunu kaybetmeyenlerin öyküsü....

Ben okulu bırakacağım demiyorum. Sadece düz liseyi sevmiyorum açıkcası okulu sevmiyorum.
Açık liseden devam edeceğim. Bunu avantajları veya dejavantajları nelerdir ?

Onun yerine meslek liseye git en azından mesleğin olur. Meslek açık lisede var dostum.

Acayip uykum var bundan şunu anladım; Açık lisede meslek bölümü var öylemi ?

Baba baskısı hakikaten önemli. Ders notlarımın iyi olmasında babama çok borçluyum galiba :D

Babam şuan yok burada. Annem sorar geçer. Ben ne yaparım saatlerce pc başındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Düz liseye Gitmekte pişman olduysan Tek çare Düzgün ders çalışıp 2 yıllık bir üniversite bitirmektir. Şimdi elindeki çayı bisküviyi bırak.

Uyku uyuma yaz boyu veremediğin derslere çalış . Emin ol iyi bir Üniversiteye kaydını yaptırdıktan sonra Uzun bir 'OHH' Çekeceksin.

Tabi bu senin azmine bağlı. Maddi durum elveriyorsa Dershane Özel ders vb. al.

Eğer Düz liseye Gitmekte pişman olduysan Tek çare Düzgün ders çalışıp 2 yıllık bir üniversite bitirmektir. Şimdi elindeki çayı bisküviyi bırak.

Uyku uyuma yaz boyu veremediğin derslere çalış . Emin ol iyi bir Üniversiteye kaydını yaptırdıktan sonra Uzun bir 'OHH' Çekeceksin.

Tabi bu senin azmine bağlı. Maddi durum elveriyorsa Dershane Özel ders vb. al.
Güzel cevap teşekkürler, ama yaz tatilinde çalışıp oyuncu bilgisayarı düzeceğim, bide Kodlama kursuna gideceğim.

Tam sana göre bir iş söylim mi dostum bekçilik. Bazi cafeler gece bekçisi arıyor git ara bul o işi. Yada çöpçülük yap kağıt topla ondada iyi para var okumicaksan.

Açıktan okumaya kalkarsan 6 yılda bile biteremezsin Liseyi . Abimden biliyorum Lise'yi bitirdi. Açıktan üniversite okumaya başladı. 2 Yıllık Üni. bitirdi Şimdi 4 Yıllık Üni.de 2.yılı Hala açık öğretim bitmedi . Dediğim gibi alttan dersleri vermeye çalış ve Okul döneminde Bilgisayarı ortadan kaldır.

Ben mesleki açık öğretim lisesi okuyorum ve halimden memnunum kimse inanmasa da.Gereken tek şey disiplin öyle sınavlara 1 hafta kala ders çalışmakla olmaz her gün 1 2 saat kitaplara bakmalısın yada online test çözerek kendini geliştirmelisin.İş hayatına da girebilirsin insanlar elinde biraz para görünce okulu bırakıp serseri oldu demezler :D

Ben mesleki açık öğretim lisesi okuyorum ve halimden memnunum kimse inanmasa da.Gereken tek şey disiplin öyle sınavlara 1 hafta kala ders çalışmakla olmaz her gün 1 2 saat kitaplara bakmalısın yada online test çözerek kendini geliştirmelisin.İş hayatına da girebilirsin insanlar elinde biraz para görünce okulu bırakıp serseri oldu demezler :D
Para kazanabilirim evde oturarak. Bazı online oyunlarda sattığım eşyalar olmuştu bundan 1 sene evvel 10-15 TL Kazanıyordum.
Ben evde oturursam okul olmazsa güzelce derste çalışırım, parada kazanırım. Yeter ki açık liseye gidebileyim :D

Para kazanabilirim evde oturarak. Bazı online oyunlarda sattığım eşyalar olmuştu bundan 1 sene evvel 10-15 TL Kazanıyordum.
Ben evde oturursam okul olmazsa güzelce derste çalışırım, parada kazanırım. Yeter ki açık liseye gidebileyim :D

Seninle aynı kafada olan kaç genç var sen biliyor musun?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı