Düz memurluk için KPSS lisans çalışmak mantıklı mı?

Arkadaşlar iyi günler herkese. Kamu yönetimi adı altında boş bir bölüm okudum ve asgari ücret ile çalışmaya mahkum kaldım. Bu yıl oturup güzelce KPSS lisansa hazırlanıp büro memurluğu, katiplik, gardiyanlık gibi memurluklardan birine kendimi atmak istiyorum. Sizce 1 yılımı heba edip çalışmalı mıyım yoksa asgari ücretle çalışmaya devam mı etmeliyim? Atama sayılarına baktığımda büro memurlukları üniversiteler 5-6 kişi aldığını görüyorum ve bu umudumu zedeliyor. Akıl verirseniz çok memnun olurum.

Askerden geldiğim gibi girdiğim KPSS lisanstan 69 puan aldım bu arada. Sizce 80 civarı bir puana ulaşabilirsem bir yerlere memur olarak girebilir miyim?
Lisans 70 üzeri olduğunda katiplik, infaz koruma memurluğu vs. olabilirsin. Ama puandan daha fazla önemli olan referansını bulabilirsen.

Lisans 70 üzeri olduğunda katiplik, infaz koruma memurluğu vs. olabilirsin. Ama puandan daha fazla önemli olan referansını bulabilirsen.
Evet o durumu kesinlikle biliyorum ama söyle de birşey var. Bir sürü yakın arkadaşım hiçbir referansı olmadan memurluklara atandı. Hepside denedik oldu şeklinde söylüyor.

Merhaba @kular14. Özel sektörde ileride yönetici olma ihtimaliniz var ve bir memurdan daha fazla para kazanabilirsiniz ama o kademeye ulaşmak biraz zahmetli gibi görünüyor. Özel sektörde Muhasebe alanında mıydınız?

Son düzenleme:
Evet o durumu kesinlikle biliyorum ama söyle de birşey var. Bir sürü yakın arkadaşım hiçbir referansı olmadan memurluklara atandı. Hepside denedik oldu şeklinde söylüyor.
İçerisini bilemezsiniz. Hakkıyla atanan elbet vardır ama söylediğim yerlere girenlerin %80-90'ı daha önceden belli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı