Düz tabanlar uzman çavuş olamaz mı?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba, 15 yaşındayım ayaklarım uzun süre ayakta kalınca şişiyor, bana herkes "askere almazlar" diyor ama ben bu hayatta çocukluktan beri askerlik hayalim var. Bu durumun çözümü var mı?

Arz talep meselesi. Yeni emekli olmuş bir polis abimiz polis olma hikayesini şöyle anlatmıştı: "Köyde davul çalıp polis olmak isteyen gelsin dediler. (Başvuru yok, devlet köyden adam topluyor yani) Benim de hiç aklımda yokken gittim oldum." Üstelik boyu da tutmuyor ama adam yok işte. Şimdi mühendisler polis olabilmek için birbirini eziyor. Doktorlar da elemek için bahane arıyor. Kısacası imkansız değil ama boş hayallere kapılma.

Günümüzde gözlüklü bir şekilde bile askere alıyorlar. Tahmini 4 sene önce kadar bir arkadaşım gözlüklü olarak harp okuluna gitmişti. Yani ayağının şişmesi çok dert değil. Faaliyetlerini engelliyorsa orası ayrı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı