[Düzenlenmiş] Windows 10 Pro x64 21H2 Performance Edition

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba. Güncellemeleri açarsak yapılan ayarların bozulma ihtimali veya kaldırılan uygulamaların tekrar yüklenmesi gibi bir durum var mı?
Belli başlı ayarlar yeniden yükleniyor. Tavsiyem güncellemeleri yükleyin. Yükleme işleminden sonra Toolbox üzerinden güncelleme sonrası bölümünü çalıştırın.

Hocam sistem stabil fakat ses driverları o kadar sıkıntı çıkarıyor ki. Monster Abra A5 v18.1 kullanıyorum. Driverları temiz kurulum yaptım (önceki driverları reg dahil silindi), Realtek ve Sound Blaster 6+ driverlarını da yükleyince; örneğin Zoom veya Skype kullanırken kablolu kulaklık kullandığımda bir türlü ses aygıtı bulunamadı diyor. Çıkarıp bağlanıyorum ve sonra kulaklığı takıyorum.

Bir tavsiyeniz var mıdır?
Aklıma sadece temiz kurulum geldi ve driverları silip yükledim fakat sorun tekrar ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem stabil fakat ses driverları o kadar sıkıntı çıkarıyor ki. Monster Abra A5 v18.1 kullanıyorum. Driverları temiz kurulum yaptım (önceki driverları reg dahil silindi), Realtek ve Sound Blaster 6+ driverlarını da yükleyince; örneğin Zoom veya Skype kullanırken kablolu kulaklık kullandığımda bir türlü ses aygıtı bulunamadı diyor. Çıkarıp bağlanıyorum ve sonra kulaklığı takıyorum.

Bir tavsiyeniz var mıdır?
Aklıma sadece temiz kurulum geldi ve driverları silip yükledim fakat sorun tekrar ediyor.
Hocam ses driverına etki edecek herhangi bir ayar düzenlemesi yapmadım. Sorunu çözmek için Sound blaster driverlarını kurmadan deneyin. Çözüm olmazsa aşağıda bulunan makaleye göz gezdirin;
Skype Ses Kartınıza Erişemiyor Mu?
Yukarıdaki makale sorununuzla ilgili değilse donanım kimliği ile en güncel driverı bulup yüklemeye çalışın.
Donanım Kimliği ile Sürücüleri Bulma

Hocam merhaba, Windows 10'da 6 GB RAM ve HDD ile durmak çok zor olduğu için ya Windows 8.1'e geçecektim ya da superlite sürümüne fakat superlite araştırırken sizin konunuza denk geldim.
Ghost Spectre'nin Superlite'ını mı önerirsiniz, kendi dosyanızı mı?
Bir de nasıl yükleme yapacağız? Normal Windows yükler gibi ISO dosyasını Rufus ile belleğe yazıp normal format atar gibi mi yapacağız?

İşlem merkezi kısmını nasıl kaldırdınız? Kaldırılması ufak da olsa sıkıntı yarattı mı?

Hocam merhaba, Windows 10'da 6 GB RAM ve HDD ile durmak çok zor olduğu için ya Windows 8.1'e geçecektim ya da superlite sürümüne fakat superlite araştırırken sizin konunuza denk geldim.
Bir de nasıl yükleme yapacağız? Normal Windows yükler gibi ISO dosyasını Rufus ile belleğe yazıp normal format atar gibi mi yapacağız?

Normal Windows kurulumu gibi basit. Ayrıca Ghost Spectre'nin ki hakkında bir şey söyleyemem ama bu konuda olan işlemleri kendiniz yaparsanız hiçbir sorun teşkil etmez. Sonuçta 3. taraf kişiler tarafından bu Windows modlanıyor/değiştiriliyor. Sizin tercihinize kalmış.

Konunun ilk mesajında rehberler var. Oradan bakabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. Şu an araştırıyorum. Ghost screen globale hitap ettiği için güvenlik olarak daha verimli olabilir diye düşündüm.

Tercih sizin hocam bir şey diyemem. Format işleminde her şey aynı. Dilerseniz konu içinde verdiğim makalelerime bakınız. Kendinizde hazırlayabilirsiniz. Ghost Spectre sistemlerinin güvenirliliğiyle ilgili bir şey demeyeceğim. Çünkü bugüne kadar hiç kullanmadım.
İşlem merkezi kısmını nasıl kaldırdınız? Kaldırılması ufak da olsa sıkıntı yarattı mı?
Sorun yaratmıyor. Bir reg kaydı ile hallediliyor.

@OgnitorenKs hocam şu anda kuruyorum. Umarım bir sıkıntı yaşamam. Elinize sağlık.
Teşekkür ederim. Oluşacak her türlü sorunda yardımcı olmaya çalışırım hocam. Ben test ederek sundum ancak sistem donanımdan donanıma farklı tepkiler verebiliyor. Kurulum sorunsuz geçsin diye setup alanına 2 GB boyutunda touchpad driverı ve VMD driverları ekledim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı