Düzenli bakımı yapılan sistem 100 derecelere çıkıyor

g0kden1z

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel işlemcili masaüstü toplama PC var. Bu yaz gelmesiylen 70-75 dereceden 100 dereceye kadar sıcaklık cıktı. Düzenli olarak termal macun temizliği yapıyorum, egzoz fanların kablosu koptuğu için egzoz fan yok alacağım ama kasanın kapağı açık nefes alan bir yerde. Yine de 100 dereceye kadar cıkıyor. İşlemci fanını performance aldım sonuç 10-15 derece düsürebildim ancak gene de cok ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Intel işlemcili masaüstü toplama PC var. Bu yaz gelmesiylen 70-75 dereceden 100 dereceye kadar sıcaklık cıktı. Düzenli olarak termal macun temizliği yapıyorum, egzoz fanların kablosu koptuğu için egzoz fan yok alacağım ama kasanın kapağı açık nefes alan bir yerde. Yine de 100 dereceye kadar cıkıyor. İşlemci fanını performance aldım sonuç 10-15 derece düsürebildim ancak gene de cok ısınıyor.

Egzoz fan olması önemli bir husus. Aynı zamanda kasanın kapağını çıkarmak her zaman iyi sonuç vermez. Hatta kötü sonuç verebilir. Zira önden alınan soğuk hava donanımdan geçip ısınarak ekszoz fanı ile dışarı atılır. Lakin siz o vakum etkisini hem fan eksikliğinden hem de kapağı açarak kaybetmişsiniz. 100'derecede çalışması hiç hoş değil. Adana'da sıvı soğutma ile yükte 75 dereceyi görmüyorum ben.

stock fan tipli ama başka marka intelin fanına göre daha iyi fan ayarlaması vs yapabiliyorum ama gene çok fark etmedi 3 derece vs kasaya 12 cm lik ve 8 cmlik egzoz fan bağladım genede çok bi fark olmadı

Termal macundan mı artık bilmiyorum ama ilk baharda boşda 50 dereceydi il olarak Ankara'dayım yani bilmiyorum

ti-mesh yüksek kalite termal macun
Screenshot_2023-07-06-12-38-15-06.jpg

Yüksek kalite falan değil. Rezil bir iletkenliği var. Kaliteli bir termal macun alıp onu sürün. Kalitesiz olduğu için sıcaklığı tam olarak iletmiyor bu yüzden de işlemci coşuyor.

Bunu al, işini görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı