Düzensiz ve aşırı yüksek gelen elektrik faturaları

231981

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar. 1+1 55 M.2 küçücük bir evde otuyorum.

Evliyim ve 3 aylık bir kızım var. Elektronik ürün olarak bilgisayarım genelde gün boyu açık olur bazen 1 gün boyunca hiç açmıyorum bile. Buzdolabı zaten sürekli çalışıyor. TV bile açmıyoruz arada bazen açılır izlenir o kadar. TV alışkanlığımız yok. Böyle bir eve sıkı durun 200 TL elektrik faturası geliyor. Şaka gibi. 6-7 aydır oturuyorum. 6-7 ay boyunca sürekli 197 - 200 - 192 TL gibi rakamlarda fatura geliyordu. Bende artık işkillendim ve dilekçe verdim gelip elektrik saatini söküp gitmişler yerine de sıfır bir saat takmışlar.

Bu yeni saat takıldıktan sonra 200 TL gelen faturam 81 TL geldi. Demek ki dedik sorun saatmiş. Ama ne oldu. Kadının biri aradı ve sökülen saatte bir sorun arıza olmadığını ve faturanıza ek olarak 23 TL yansıyacak dedi. Bu 23 TL ise sözde saatin kontrolü falanmış. Şimdi saat değişmeden önce 200 TL geliyor saat değiştikten sonra 81 TL geliyor ve ardından arayıp dalga geçer gibi saatte bir sorun yok diyorlar. Enerji'sa denen bu dolandırıcı firmayı nereye nasıl şikayet edebilirim acaba? Öncelikli sorum bu. Bir diğer sorun ise bütün bunlara ek geçen gün yine fatura geldi görünce şaşırdım. 236 TL elektrik faturası nedir ya Allah aşkına bana açıklayın? Ben burada jeneratör çalıştırmıyorum mining odası çalıştırmıyorum evimde ki elektronik ürünler de belli kullanımım da.

Ne yapabilirim ben acaba bir yol gösterin. Bu kadar fatura inanın çok yüksek. 3+1 evde oturan bir arkadaşım var 6-7 kişi aile olarak oturuyorlar ve evlerinde bir sürü elektronik eşya çalışıyor. Resmen kendisine sordum 7/24 çamaşır makinesi, televizyon, bilgisayar, buzdolabı, bulaşık makinesı hepsi çalışıyor diyor ne kadar elektrik geliyor diye sorduğum da en fazla 110 TL geliyor dedi. 3+1 ev nere 1+1 55 M.2 ev nere.

Lütfen bir yardımcı olun benim bunları şikayet etmem faturamı normal gerektiği gibi ödemeyi istiyorum. Fabrikatör değilim her ay boşu boşuna 200 TL elektrik faturası veremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara sayaç takıp bir sıkıntı olup olmadığına bakabilirsiniz ama sayaç değiştiği için muhtemelen bu değildir.
Elektrik dağıtım şirketlerinin farklı tarifeleri oluyor. Belki size daha yüksek ücret ödeten bir tarifede olabilirsiniz. Sizinle ilgilenen elektrik dağıtım şirketiyle konuşup bunu bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Güncelleme yapayım da nasıl bir dolap dönüyor bana açıklayın. Saat değişiminden sonra 81 TL gelen faturam şuan 236 TL gibi bir rakam geldi. Üstelik adamlara sosyal medyadan mesaj atıyorum artık cevap bile yazmıyorlar gördükleri halde. Daha önce anında cevap veriyorlardı. Sayaç mı sorun yoksa fatura çıkaran eleman mı bir dolap döndürüyor bilmiyorum. Apartmanda bizden başka 1+1 daire yok herkesin evi 2+1 ve 3+1 inanın bu insanlara benim kadar yüksek fatura gelmiyor. Dilekçe vericem bakalım düzeldi düzeldi düzelmedi anında gidip şikayetçi olucam.

Geri
Yukarı