Dumbell alırken marka dikkat edilmeli mi?

Just a Minute

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
8+8 16 KG ya da 10+10 20 KG dumbell almak istiyorum ama aklıma takılan şey markalar. Bütçem çok olmadığı için plastik alacağım ama plastik olunca da her ürüne güvenemedim. 400 lira civarı bütçem var.

Marka o kadar da önemli değil fakat kullanıcı yorumlarını okumalısın, yorum olmayan seti almak seni zarara uğratabilir. Ben senin yerinde olsam ikinci el dumbbell set olarak alırdım. Çift dumbbelle yapabileceğin hareketler zaten kısıtlı bir de 8 veya10kgda gelişmek baya zor olabilir.

Öncelikle alacağınız dambıllar ne olursa olsun demir olmalı, demir kalitedir bu spor demirle yapılır. Plastiğin kiloları değişiyor, patlayabilir içindeki kum azalabilir... İkinci el almak daha mantıklıdır ama dambıl çeşitliliği önemlidir çünkü kiloları artırmamız gerekir.
kullanıcı yorumlarını okumalısın
Kullanıcı yorumlarını okumak çoğu zaman yanıltıcıdır. zamanla sizde bir ürünün yorumlarına bakarak ürün almamayı öğrenirsiniz.

Öncelikle alacağınız dambıllar ne olursa olsun demir olmalı, demir kalitedir bu spor demirle yapılır. Plastiğin kiloları değişiyor, patlayabilir içindeki kum azalabilir... İkinci el almak daha mantıklıdır ama dambıl çeşitliliği önemlidir çünkü kiloları artırmamız gerekir.

Kullanıcı yorumlarını okumak çoğu zaman yanıltıcıdır. zamanla sizde bir ürünün yorumlarına bakarak ürün almamayı öğrenirsiniz.
Hocam tabi ki ne olursa olsun demir olmalı fakat 400tl bütçeyle demir alamazsınız. Plastik patlayabilir zaten bu yüzden kullanıcı yorumlarını okumak mantıklıdır. Hocam dediğiniz aksine ürün yorumlarını okumak çoğu zaman yararlıdır, satıcı zaten ürününü pazarlamaya çalışıyor siz nasıl satıcıya tam olarak güvenebilirsiniz. Yorumları olumlu olan bir ürünü almak yorumu olmayan veya yorumu az olan ürünü almaktan daha güvenlidir.

Marka o kadar da önemli değil fakat kullanıcı yorumlarını okumalısın, yorum olmayan seti almak seni zarara uğratabilir. Ben senin yerinde olsam ikinci el dumbbell set olarak alırdım. Çift dumbbelle yapabileceğin hareketler zaten kısıtlı bir de 8 veya10kgda gelişmek baya zor olabilir.
Sadece ağırlık çalışmıyorum, Calisthenics çalışıyorum.

Demir olunca param 2 tane almaya yetmiyor maalesef. Şimdiye kadar elimdekiler plastikti onlarla bir problem yaşamadım.

8+8 16 kg ya da 10+10 20 kg dumbell almak istiyorum ama aklıma takılan şey markalar. Bütçem çok olmadığı için plastik alacağım ama plastik olunca da her ürüne güvenemedim. 400 lira civarı bütçem var.

Tek tek dumbell almak yerine şu setleri de alabilirsiniz salona gidemediğim vakitlerde kullanınmıştım bir dönem kullanışlıydı.
En uygun bu fiyata bulabildim ama daha iyisini de bulabilirsiniz belki araştırarak.

Geri
Yukarı